Akcija “ šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ skatins rinktis skaidrų kelią

Akcija “ šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ skatins rinktis skaidrų kelią

Panevėžio raj. sav. / JP nuotr.

Panevėžio rajono savivaldybė atsiliepė į kvietimą prisijungti prie gegužės 23–29 dienomis vyksiančios pilietinės akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“.

Akcijos organizatoriai – Skaidraus verslo iniciatyva „Baltoji banga“ ir asociacija „Investors‘ forum“ kelia tikslą atkreipti piliečių dėmesį į šešėlinės ekonomikos mastą ir žalą valstybei bei kiekvienam gyventojui, siekia diegti supratimą, kad kiekvieno iš mūsų sąžiningas ir skaidrus elgesys prisideda prie saugios ir užtikrintos valstybės ir jos piliečių ateities kūrimo.

Nors šešėlinės ekonomikos mastas šalyje po truputį traukiasi, tyrimų duomenimis, 2015 m. šešėlis sudarė 25,8 proc. Lietuvos BVP (F. Schneider, 2015). Šiuos pinigus valstybė būtų galėjusi investuoti į viešųjų paslaugų ir infrastruktūros gerinimą bei kitas programas saugiai visuomenės ateičiai kurti.

BIC

Akcijos savaitę kartu su skaidrios ir veiksmingos valstybės idėją remiančiais valstybės tarnautojais, visuomenės veikėjais, verslininkais, nevyriausybinių organizacijų vadovais Lietuvos miestuose ir miesteliuose bus skleidžiama žinia, kad kiekvienas galime rinktis skaidrų kelią ir prisidėti prie mūsų gerovės kūrimo.

Panevėžio rajono savivaldybės seniūnijose gyventojams gegužės 25 d. bus dalijami atvirlaiškiai su edukacine medžiaga, ką kiekvienas pilietis gali padaryti, norėdamas mažinti šešėlinę ekonomiką Lietuvoje.

Mokyklose mokytojai ves pokalbius, mokiniai diskutuos šešėlinės ekonomikos tema.  Mokytojams ruošiamas pagalbinis informacinis edukacinės medžiagos paketas.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.