Aiškėja, kas gali užimti „valstietės“ G. Kildišienės vietą Seime

kristupas-krivickas-70952520
K. Krivickas neslėpė, jog keldamas savo kandidatūrą Anykščių-Panevėžio apygardoje, stengsis pelnyti šios apygardos nusivylusių rinkėjų pasitikėjimą.

Iš Seimo pasitraukus panevėžietei, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Panevėžio skyriaus pirmininkei Gretai Kildišienei, balandžio 23 d. Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje vyks nauji rinkimai. Jie valstybei kainuos 500 tūkst. eurų. Seimo rinkimuose vienmandatėje Anykščių-Panevėžio apygardoje svarstantys dalyvauti politikai nebeturi tam daug laiko – liko penkios dienos užsiregistruoti politinės kampanijos dalyviais. Artėjant šio termino pabaigai, vis daugiau partijų, judėjimų ar nepartinių kandidatų svarsto galimybė užimti iš Seimo pasitraukusios G. Kildišienės vietą.

Registracija iki vasario 7 dienos

Įprastai registruotis politinės kampanijos dalyviais partijos ir politikai turi apie trijų mėnesių terminą, tačiau naujus Seimo rinkimus rengiant kartu su merų rinkimais Šakiuose ir Jonavoje balandžio 23 dieną, užsiregistruoti politinės kampanijos dalyviais reikia per dvi savaites nuo rinkimų paskelbimo – iki vasario 7 dienos.

Partija kelti kandidatus, o pilietis išsikelti kandidatu gali po to, kai yra įregistruoti politinės kampanijos dalyviais. Šis statusas leidžia atsidaryti rinkiminę sąskaitą, rinkti lėšas rinkimams ir t.t.

Laisva vieta Seime atsirado šią savaitę mandato atsisakius Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovei Gretai Kildišienei. Ji paliko Seimą paaiškėjus, kad važinėja partijos pirmininkui Ramūnui Karbauskiui priklausančio „Agrokoncerno“ automobiliu, taip pat nuo partijos bendražygių nuslėpė prieš dešimtmetį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galbūt iš darbovietės pasisavintų lėšų.

Tyrimas buvo nutrauktas, atlyginus žalą.

greta-kildisiene-73524892
Laisva vieta Seime atsirado šią savaitę mandato atsisakius Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovei Gretai Kildišienei.

Netikėtas kandidatas

Apie savo dalyvavimą rinkimuose Anykščių-Panevėžio apygardoje patvirtino žinomas Lietuvos žurnalistas Kristupas Krivickas, kuris spalio mėnesį vykusiuose Seimo rinkimuose kandidatavo Justiniškių rinkimų apygardoje. Tiesa, K. Krivickui į Seimą patekti nepavyko. Nepatenkintas rezultatais, žurnalistas inicijavo prašymą perskaičiuoti vienmandatės rinkimų apygardos balsus. Tačiau Vyriausioji rinkimų komisija pažeidimų nerado.

Naujienų portalo JP kalbintas K. Krivickas neslėpė, jog keldamas savo kandidatūrą Anykščių-Panevėžio apygardoje, stengsis pelnyti šios apygardos nusivylusių rinkėjų pasitikėjimą.

„Tai nėra varžybos, kuriose stengsiuosi laimėti. Pirmiausia, noriu pelnyti rinkėjų pasitikėjimą ir dėl to būti į parlamentą deleguotam šių žmonių. Sieksiu susitikti ir bendrauti su šios apygardos rinkėjais, atsakysiu į jiems rūpimus klausimus“, – kalbėjo K. Krivickas.

Geriausias kandidatas?

Žinomo žurnalisto ir prodiuserio teigimu, dabar yra pats geriausias laikas rinkėjams turėti geriausią kandidatą, kurio pažinimui šie turės gana ilgą laiko tarpą.

„Iki šių rinkimų pradžios, žiniasklaidos pagalba, bus galima išsiaiškinti tikslią informaciją apie kiekvieną kandidatą, jo gyvenimą ir išnarstyti jį po kaulelį“, – samprotavo žurnalistas.

Pasiteiravus, ar pastarasis nebijo tokių narstymų, K. Krivickas atrėžė, kad jau 20 metų yra viešas asmuo, apie kurį kalbama, tad kažko intriguojančio ir naujo rinkėjai neturėtų sužinoti.

Kandidatas patikino, kad stengsis ne tik susitikti su rinkėjais ir išpyškinti jau pasirengtą kalbą, tačiau kaip yra įpratęs žurnalistinėje veikloje, klausytis ir užsirašyti apygardoje vyraujančias problemas.

Partijos kels ir tuos pačius kandidatus

Praėjusių metų rudenį vykusiuose Seimo rinkimuose Anykščių-Panevėžio vienmandatėje apygardoje savo kandidatūras iškėlė ir rinkimuose dalyvavo pirmadienį Seimo nario mandato atsisakiusi „valstietė“ G. Kildišienė, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovas Lukas Pakeltis, konservatorius Sergejus Jovaiša, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Algirdas Gansiniauskas, socialdemokratė Auksė Kontrimienė, partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Henrikas Mackela, „darbietis“ Ričardas Sargūnas.

Apie pakartotinį dalyvavimą rinkimuose kalba spalio mėnesį vykusiuose Seimo rinkimuose Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje pretendavęs Liberalų sąjūdžio kandidatas L. Pakeltis.

DSC_0294
Apie pakartotinį dalyvavimą rinkimuose kalba spalio mėnesį vykusiuose Seimo rinkimuose Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje pretendavęs Liberalų sąjūdžio kandidatas L. Pakeltis.

„Rinkimuose sulaukiau nemažo palaikymo. Taip pat ir dabar jau sulaukiau siūlymų vėl dalyvauti. Šiuo metu svarstau šią galimybę“, – teigė anykštėnas liberalas.

Darbo partija taip pat ketina šiose rinkimuose kelti tą patį kandidatą – R. Sargūną.

Socialdemokratai pasirinko

Panevėžio rajono ir Anykščių LSDP skyriai kandidate į atsilaisvinusią Seimo nario vietą iškėlė Auksę Kontrimienę.

„Skyrių pasitikėjimas ir sprendimas suprantamas, nes man teko gerai pažinti šį kraštą, sutikti daug žmonių, bendrauti, išgirsti jų problemas per praėjusią rinkimų kampaniją. Nereikės ir anykštėnams naujai pristatinėti savo biografijos, daug laiko skyriau bendravimui su jais. Tai mielas man kraštas, džiaugiuosi palaikydama ryšius su jo žmonėmis“, – sako socialdemokratė A. Kontrimienė.

Panevėžio rajono ir Anykščių LSDP skyriai kandidate į atsilaisvinusią Seimo nario vietą iškėlė A. Kontrimienę.

Buvusi premjero A. Butkevičiaus patarėja A. Kontrimienė Anykščių-Panevėžio apygardoje kandidatavo 2016 metų rinkimų į Seimą metu. Šiuo metu A. Kontrimienė dirba Teisingumo ministrės patarėja.

Norėjo dalyvauti rinkimuose

Kiek anksčiau apie galimybę vėl patekti į Seimą prakalbo ir socialdemokratas Domas Petrulis.

„Tokios galimybės neatmetu, tačiau tai ne nuo manęs priklauso. Jeigu pasiūlytų juose dalyvauti, tikrai neatsisakyčiau“, – kiek anksčiau naujienų portalui JP teigė socialdemokratas D. Petrulis.

petrulis
Kiek anksčiau apie galimybę vėl patekti į Seimą prakalbo ir socialdemokratas D. Petrulis.

D. Petrulis praėjusių metų spalį vykusiuose rinkimuose kandidatavo Aukštaitijos rinkimų apygardoje. Tačiau nesėkmingai. Antrą kartą patekti į Seimą jaunajam socialdemokratui nepavyko. Rinkimuose D. Petrulis liko trečias.

Aukštaitijos rinkimų apygardoje į Seimą buvo išrinkta „valstietė“ Guoda Burokienė.

Konservatoriai dar svarsto

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) dar neįvardijo savo kandidato pakartotiniuose Seimo rinkimuose Anykščių-Panevėžio apygardoje. Norinčiųjų atstovauti šiai politinei jėgai – netrūksta.

Partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis žada į apygardą atsiųsti tik labai stiprų kandidatą.

gabrielius-landsbergis-67955678
Konservatorių lyderis G. Landsbergis žada į apygardą atsiųsti tik labai stiprų kandidatą.

Tuo tarpu JP kalbinta TS-LKD demokratų partijos narė Rasa Juknevičienė teigė, kad konservatorių partijoje nėra taip lengva būti iškeltam į kandidatus ir dalyvauti rinkimuose, tačiau savo kandidatūros neatmeta.

„Pas mus nėra kaip Valstiečių ir žaliųjų partijoje. R. Karbauskis nusprendžia, o tas žmogus ir dalyvauja. Tėvynės sąjungoje visų pirma kandidatus rinks Anykščių bei Panevėžio rajono skyriai. Galutinį sprendimą priims partijos Taryba. Nėra taip paprasta ir lengva pakilti iki tokio posto“, – sakė Seimo narė R. Juknevičienė.

„Valstiečiai“ vėl bandys laimę

Oficialaus kandidato kol kas dar nėra patvirtinusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Apie kandidatavimą svarsto ir per plauką į Seimą nepatekęs „valstietis“ Algimantas Birbilas.

Į naująjį Seimą pateko 54 „valstiečiai“. 55-uoju, t.y. pirmuoju už brūkšnio likęs Panevėžio rajono tarybos narys Algimantas Birbilas naujienų portalui JP teigė kol kas nežino, ar kels savo kandidatūrą naujuose rinkimuose Anykščių-Panevėžio apygardoje.

DSC_0015
Oficialaus kandidato kol kas dar nėra patvirtinusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Apie kandidatavimą svarsto ir per plauką į Seimą nepatekęs „valstietis“ A. Birbilas.

Praėjusį rudenį vykusiuose rinkimuose A. Birbilas kandidatavo Nemenčinės rinkimų apygardoje, tačiau nesėkmingai. Į Seimą jis nepakliuvo ir pagal daugiamandatį sąrašą.

„Ar vėl bandysiu patekti į Seimą, nežinau. Anksčiau labiau norėjau. Tapti Seimo nariu yra didelė atsakomybė. Tad ar dalyvausiu, ar ne, atsakyti negaliu“, – teigė Panevėžio rajono tarybos narys A. Birbilas.


2 komentarai

Taigi 2017-02-02 22:33 at 22:33

Krivickas bus Karbauskio žmogus, tai slaptas, sutartas ėjimas. Beje, Maldeikienė viešai pasakė, kad Puteikis per rinkimus priėmė iš Karbauskio finansavimą.

Atsakyti
Taigi 2017-02-02 22:38 at 22:38

Man tai juokingiausia, kai rinkėjai skundžiasi, kad blogas gyvenimas, bet balsuoja už dešiniuosius, o ne už kairiuosius, tai yra nonsensas arba idiotizmas. Žinoma, socialdemokratai nėra kairieji, pagal pažiūras jie yra dešinieji, kaip ir kiti išrinkti į šį seimą, nes rinkėjai nebalsuoja už kairiuosius.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

V. Blinkevičiūtė patvirtino dalyvausianti Socialdemokratų partijos pirmininko rinkimuose

confident-noyce

R. Karbauskis: Nacionalinį susitarimą dėl švietimo pasiekti bus labai sunku

confident-noyce

Parašų kova: Seimo vadovė gavo ir 400 tūkst. T. V. Raskevičių remiančių žmonių sąrašą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau