Aiškėja, kaip atrodys vietoj kino centro „Garsas“ įsikursiantis naujas menų centras

Panevėžio dailės galerijos keramikos paviljone eksponuojami architektų, dalyvavusių Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) konkurse, darbai. Jų gauta net devyniolika.

Visuomenė apžiūrėti architektų darbus galės iki birželio 3 dienos. Konkurso prizų fondas – 15 tūkst. eurų.

Vertins komisija

Panevėžio miesto savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė naujienų portalui JP sakė, kad tarptautinė ekspertų komisija pateiktus architektų pasiūlymus vertins gegužės 9 dieną.

„Dailės galerijoje eksponuojami pateiktų darbų grafinės dalys. Gegužė 9 d. susirinks tarptautinė vertinimo komisija ir Dailės galerijoje ekspertai įvertins pateiktus darbus. Įvertinti darbai balais pateikiami viešųjų pirkimų komisijai ir tik tada bus atplėšti vokai bei paaiškės, kuris darbas geriausias“, – aiškino D. Gasiūnienė.

D. Gasiūnienė.

Laimėtojas – mėnesio pabaigoje

Pasak miesto architektės, konkursinių darbų grafinės dalis sužymėtos kodais.

„Todėl nežinome, koks kieno darbas ir iš kur yra architektas, pateikęs konkursui medžiagą. Sprendžiant pagal grafines dalis, turiu pripažinti, yra vertingų ir profesionaliai atliktų darbų. Kadangi konkurso sąlygos buvo parengtos atsakingai, darbuose išryškėja aplinka ir SEMC pastatas, kurie, manau, puikiai integruosis į miestą“, – teigė miesto architektė ir sakė, kad laimėtojas planuojamas paskelbti gegužės pabaigoje.

Komisijoje užsieniečiai

Konkursui pateiktus darbus vertins solidi komisija: Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius, architektas Rimantas Pauža, Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė, menininkas Stasys Eidrigevičius, architektai Audrius Ambrasas, Lukas Rekevičius,  Stanislawas Denko (Lenkija), Johanas de Wachteris (Olandija).

Recenzentai – architektas, architektūros kritikas Audrys Karalius, dailėtyrininkė, Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė.

Centras – nacionalinės svarbos projektas 

SEMC – Savivaldybės sumanytas įkurti šiuolaikiškas, kokybiškas, miesto ir Lietuvos kultūrinius poreikius atitinkantis daugiafunkcis menų centras. Jis turėtų atsirasti dabartinio kino teatro „Garsas“ pastate, šį rekonstravus, sutvarkius ir SEMC veiklai pritaikius viešąsias erdves.

SEMC bus ne tik ekspozicijų erdvės, bet taps kultūrine vieta traukiančią tiek vietos bendruomenę, tiek gyventojus iš visos Lietuvos bei S. Eidrigevičiaus kūrybos gerbėjus iš viso pasaulio. Menų centras taps svarbia ir šiuolaikiška miesto kultūrinės edukacijos patirčių vieta.

SEMC – nacionalinės svarbos ir reikšmės kultūros projektas. Svarbus „Via Baltica“ ir „Rail Baltica“ jungties taškas turėtų suteikti naują kultūrinį pagreitį, inspiruoti miesto kultūros įstaigų veiklos plėtrą ir aukštesnę kokybę.

S. Eidrigevičiaus menų centro konkurso darbai

[quote_box_center] Apie projektą

Stasio Eidrigevičiaus menų centrui skiriama 86,3 a. teritorija Panevėžio miesto istorinėje dalyje greta Nevėžio Senvagės parko, šalia Panevėžio bendruomenės rūmų ir Panevėžio konservų fabriko.

Šiandien kino teatras „Garsas“ veikia kaip nekomercinio kino teatras, tačiau dėl mažo lankomumo, pastatas esamai funkcijai yra gerokai per didelis, dėl to numatyta jo funkcijas perkelti į senamiestyje įsikūrusį teatrą „Menas“.

Menų centro projekto įgyvendinimas planuojamas dviem etapais, skiriant 10 milijonų eurų biudžetą (po 5 mln. eurų kiekvienam iš etapų).

Pastato plotas: iki 4 500 m². [/quote_box_center]

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūros ir poilsio parko modernizavimo projektas – geriausias Panevėžio regione

confident-noyce

Ėriškiuose koncertuojant Žvaguliams, vyks kulinarinės varžybos

confident-noyce

Panevėžyje pradėtos testuoti 4 naujos mokymo programos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau