Advokatė K. Rutkauskienė: „Netikėjau, kad panevėžietį gimnazistą nužudė mano ginamasis“

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, DAINIUS OŽALAS
Pasibaigus teismo posėdžiui išteisintas vaikinas nekomentavo nuosprendžio. T. Jankūno advokatė K. Rutkauskienė trumpai paaiškino, kad tikėjo, jog jos ginamasis bus išteisintas.

Po daugiau kaip dvejus metus trukusio tyrimo šiandien Panevėžio apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl Panevėžio gimnazisto nužudymo 2017 metų gruodį. 20-metis panevėžietis Tadas Jankūnas, kaltintas nepilnamečio nužudymu, išteisintas ir jam bus grąžinti visi tyrimo metu iš jo paimti daiktai.

Grąžins prokurorui

Nuosprendį paskelbusi teisėja Danutė Švitinienė citavo Baudžiamojo kodekso 303 str. 5 dalį, kad „teismas priima išteisinamąjį nuosprendį, jeigu: neįrodyta, kad kaltinamasis dalyvavo padarant nusikalstamą veiką. Jeigu išteisinamasis nuosprendis priimtas remiantis šio straipsnio 5 dalies 2 punktu, o nusikalstamą veiką padaręs asmuo lieka nenustatytas, teismas po nuosprendžio įsiteisėjimo bylą perduoda prokurorui, kad šis imtųsi priemonių tą nusikalstamą veiką padariusiam asmeniui nustatyti“.

Rezonansinė byla buvo nagrinėjama uždaruose teismo posėdžiuose. Nuosprendį per 20 dienų galima skųsti apeliacine tvarka.

20-metis panevėžietis T. Jankūnas, kaltintas nepilnamečio nužudymu, išteisintas ir jam bus grąžinti visi tyrimo metu iš jo paimti daiktai.

Neaiškūs motyvai

Panevėžio apygardos teisėja L. Švitinienė aiškino, kodėl priimtas toks nuosprendis.

„Neįrodyta, kad T. Jankūnas padarė nusikaltimą 2017 metų gruodį. Nėra surinkta pakankamai duomenų, kad būtų galima įrodyti, jog T. Jankūnas padarė nusikaltimą. Nėra liudininkų, kurie matė nusikaltimą. Nerastas nužudymo įrankis – vienašmenis aštrus daiktas. Be to, tyrimo metu nėra išaiškintas motyvas, kodėl T. Jankūnas galėjo nužudyti gimnazistą. Įrodymo, kad nužudytas gimnazistas ir T. Jankūnas gyveno netoli vienas kito, nepakanka“, – sakė teisėja L. Švitinienė ir teigė, kad tokias rezonansines bylas būtina tirti atsakingai ir patikimai.

Panevėžio apygardos teisėja L. Švitinienė.

Liudytojo parodymai nepatvirtinti

Panevėžio apygardos teismo paaiškinime rašoma, kad kaltinamasis T. Jankūnas savo kaltės nepripažino ir teigė nusikaltimo metu įvykio vietoje apskritai nebuvęs.

„Be to, – rašoma toliau, – analizuojant ikiteisminio tyrimo metu surinktus ir teisme ištirtus įrodymus, teismas padarė išvadą, jog T. Jankūno kaltė byloje grindžiama tik vieno liudytojo, kuris pats pradžioje buvo įtariamas kartu su T. Jankūnu nužudęs gimnazistą, parodymais. Tokio liudytojo, kuris toje pačioje byloje yra buvęs įtariamasis, parodymų patikimumui teismas turi skirti ypatingą dėmesį. Patikrinęs liudytojo parodymų patikimumą, teismas konstatavo, kad šio liudytojo parodymų nepatvirtina jokie kiti bylos duomenys.“

Tikėjo nekaltumu

Pasibaigus teismo posėdžiui išteisintas vaikinas nekomentavo nuosprendžio. T. Jankūno advokatė Kristina Rutkauskienė trumpai paaiškino, kad tikėjo, jog jos ginamasis bus išteisintas.

„Daug komentuoti neturiu teisės, nes pats ginamasis nekomentuoja. Tačiau jau iš pat pradžių tikėjau, kad jis nekaltas. Laukiame, kol įsiteisės nuosprendis, o tuomet bus aišku, kokie bus tolimesni žingsniai. Galbūt tuomet ir pats T. Jankūnas komentuos“, – nedaugžodžiavo advokatė.

Panevėžio apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras D. Skrebiškis pripažino, kad kaltinamasis T. Jankūnas išteisintas.

Analizuos nuosprendį

Panevėžio apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis pripažino, kad kaltinamasis T. Jankūnas išteisintas.

„Teismas konstatavo, kad neįrodyta, jog jis dalyvavo nužudyme. Teismo nuosprendyje nurodyta, kad byla perduodama prokuratūrai. Byla bus vertinama pilnai susipažinus su nuosprendžio motyvais, argumentais, kodėl buvo priimtas toks sprendimas. Prokuroras spręs, ar teikti apeliacinį skundą aukštesnei instancijai. Tačiau tai bus padaryta tuomet, kai bus išanalizuotas nuosprendis. Jeigu nustatys, kad teismo sprendimas teisingas ir liktų galioti, koks yra, bylos ikiteisminis tyrimas vyktų bendra tvarka toliau, kol bus nustatyti kalti“, – aiškino prokuroras, o jam pritarė Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Smurtinių nusikaltimų tyrimų skyriaus viršininkas Orlandas Butkus:

Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Smurtinių nusikaltimų tyrimų skyriaus viršininkas O. Butkus.

„Jeigu byla bus grąžinta toliau tirti, tęsime ikiteisminį tyrimą. Bus renkami įrodymai ir ieškomi padarę nusikaltimą. Galimybės dirbti yra – tyrimas vyks toliau. Nusikaltimas – sudėtingas. Jis įvykdytas viešoje vietoje, o ne buityje. Neaiškūs nusikaltimo motyvai. Šitam tyrimui buvo skirtas didelis dėmesys.“

Gūdų 2017-ųjų gruodžio 10-osios vakarą į policiją skambinę žmonės nurodė, kad daugiabučio kieme rastas jaunuolis su durtine žaizda kakle.

Nužudytas 2017-ųjų gruodį

Priminsime, kad septyniolikmetis vienos Panevėžio gimnazijos moksleivis buvo nužudytas 2017 metų gruodžio 10-osios vakarą S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje. Lemtingas buvo vienintelis dūris peiliu į krūtinės ląstą. Po dvejų metų tyrimas dėl nužudymo baigtas ir byla šių metų sausio 30 dieną pasiekė teismą. Įtariamasis šioje byloje – panevėžietis T. Jankūnas.

Nors jaunuolio kūnas buvo rastas ne nuošalioje vietoje, o šalia daugiabučių namų, iškart buvo iškviesta policija, bet tuomet įtariamojo nustatyti nepavyko.

Sudaryta tyrimo grupė intensyviai dirbo beveik pusmetį, kol buvo sulaikytas įtariamasis, tuo metu dar nepilnametis, o dabar jau dvidešimties sulaukęs T. Jankūnas.

Iš pradžių įtarimų sulaukė ir dar vienas jaunuolis, tačiau jis niekada nebuvo suimtas. Galiausiai nesurinkta duomenų apie tai, kad jis būtų prisidėjęs prie žiauraus nusikaltimo.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžiečio gimnazisto nužudymu kaltintas T. Jankūnas – išteisintas

confident-noyce

„MG Baltic“ korupcijos bylos posėdyje parodymus davė E. Masiulis

erikas

Panevėžio teisme pradėta nagrinėti gimnazisto nužudymo byla: pasirodė vienintelis įtariamasis papildyta

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau