Adresų keitimo procedūra panevėžiečiams verslininkams – tūkstantinis nuostolis

Ramygalos g. 137E adresas be verslininkų žinios tapo Žagienio g. 10.

Panevėžiečiams verslininkams, kurių įmonės įsikūrusios pietinėje miesto dalyje, adresų keitimas kirs per kišenę. Šioje miesto dalyje esančių dviejų įmonių – „Remautas“ ir „Ometa“ – vadovai sako, kad nuostoliai sieks ne vieną tūkstantį eurų.

Bendrovės „Ometa“ direktoriaus pavaduotojas Vytautas Pranskevičius sako, kad apie nuostolių kompensacijas jau kalba su teisininkais, o „Remauto“ vadovė Jurgita Vizbarienė aiškina, kad tai, esą, derybų klausimas.

Sužinojo iš kaimynų

Apie tai, kad įmonei „Remautas“ suteiktas naujas adresas J. Vizbarienė naujienų portalui JP aiškino sužinojusi atsitiktinai.

„Kaimynystėje esančios įmonės „Ometa“ darbuotojai pasakė. Ankstesnis „Remauto“ serviso adresas buvo Ramygalos g. 137E, o dabar mums suteiktas adresas Žagienio g. 10. Tokia pati situacija yra ir su „Ometa“. Jų dabartinis adresas ne Ramygalos g. 137F, o Žagienio g. 12. Problema, kad nebuvome informuoti apie pakeistus adresus, nors apie jų keitimą Savivaldybė priėmė sprendimą dar pernai metų gruodžio mėnesį. Dar nepaskaičiavau, kokių nuostolių patirsime, bet, manau, kad jie bus nemaži“, – pasakojo J. Vizbarienė.

Apie tai, kad įmonei „Remautas“ suteiktas naujas adresas J. Vizbarienė naujienų portalui JP aiškino sužinojusi atsitiktinai.

Nuostoliai nemaži

Jai pritarė bendrovės „Ometa“ direktoriaus pavaduotojas V. Pranskevičius. Pasak jo, nuostoliai nemaži.

„Keliasdešimt tūkstančių eurų, manau. Juk teks keisti vizitines korteles, antspaudus, lauko reklamas ir reklamas ant automobilių. O kur dar lankstinukai, katalogai, spausdinta reklama, sutartys su bankais, tiekėjais, pirkėjais. Be to, interneto puslapiuose teks taisyti adresus, o jų mes turime net penkis. Ir dar, mūsų įmonės reitingai „Google“ svetainėje kris. Tai mums labai svarbu. Juolab, kad dirbame su užsienio firmomis“, – vardijo nepatogumus V. Pranskevičius.

Be to, verslininkui iškilo klausimas.

„Kol kas mūsų įmonės naujas adresas Žagienio g. 12 neegzistuoja. Nesutvarkyti žemėlapiai. Taip pat paštas tokio adreso negirdėjo ir korespondencija mūsų gali nepasiekti“, – teigė „Ometa“ direktoriaus pavaduotojas ir klausė, kas tuos reikalus sutvarkys.

Įmonės „Ometa“ atstovas V. Pranskevičius sakė, kad tik antradienį, sausio 23 dieną, paskambinęs į Savivaldybę sulaukė informacinio laiško apie adreso pasikeitimą.

Problemų daug

Abu verslininkai teigė, kad apie adresų suteikimą turi savo nuomonę.

„Pati didžiausia problema, kodėl nebuvome iš anksto informuoti apie adresu keitimą. Būtume tam pasiruošę“, – teigė J. Vizbarienė, o jai pritarė V. Pranskevičius.

„Jei būtume informuoti apie naujo adreso suteikimą, naujus katalogus būtume išsileidę su nauju adresu. Dabar 5 tūkst. egzempliorių atspausdinta, vieneto kaina 15 eurų. Intensyviai ruošiamės balandžio mėnesio pabaigoje vykstančiai svarbiausiai metų parodai „Resta 2018“. Naujų katalogų nebeišleisime. Teks ant jau išleistų klijuoti lipdukus su naujuoju adresu. Be to, išsileidome ir lankstinukus. Juose nurodytas senasis adresas“, – kalbėjo verslininkas.

„Nors laišką gavau sausio 23 dieną, ant jo užrašyta praėjusių metų data. Tai reiškia, kad ir turėjau jį gauti pernai, kai Savivaldybės administracijos direktorius R. Pauža įsakymu patvirtino adresų keitimą“, – kalbėjo V. Pranskevičius.

Laiškas po skambučio

Įmonės „Ometa“ atstovas JP sakė, kad tik antradienį, sausio 23 dieną, paskambinęs į Savivaldybę sulaukė informacinio laiško apie adreso pasikeitimą.

„Nors laišką gavau sausio 23 dieną, ant jo užrašyta praėjusių metų data. Tai reiškia, kad ir turėjau jį gauti pernai, kai Savivaldybės administracijos direktorius R. Pauža įsakymu patvirtino adresų keitimą. Be to, sulaukiau replikos, kad esą, Savivaldybės valdininkai turi ką veikti ir be laiškų siuntimo“, – kalbėjo V. Pranskevičius ir sakė, kad jau adresų keitimo klausimą aptarė su advokatu. Esą dėl įmonės patirto nuostolio derėsis su Savivaldybe.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius R. Paužos naujienų portalui JP komentaras buvo trumpas.

Informuoti reikia

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius R. Paužos naujienų portalui JP komentaras buvo trumpas:

„Anksčiau vadovavau Savivaldybės Architektūros skyriui ir pamenu, kad, pakeitus adresus, gyventojai ar įmonės apie tai buvo informuojamos laiškais. Turėtų ir dabar taip būti. Įsakymą dėl 9 pakeistų adresų pasirašiau 2017 m. gruodžio 22 dieną. Apie pokyčius informacija turėjo būti išsiųsta. Beje, apie vykdomą adresų keitimo procedūrą suinteresuoti asmenys neinformuojami. Tokia informacija dedama į Savivaldybės tinklalapį. Savivaldybėje dirba vyriausioji specialistė Rasa Tatorytė, kuri dirba su adresu keitimu.“

Procedūros atliktos tinkamai

Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausioji specialistė R. Tatorytė naujienų portalui JP teigė, kad adresų keitimo procedūros atliktos tiksliai.

„Visos procedūros atliktos teisingai – nepažeidžiant teisės aktų reikalavimų. Sulaukę Registrų centro reikalavimo, išleidžiamas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas apie adreso keitimą. Registrų centrui įregistravus adreso pakeitimą apie tai informuojami suinteresuoti asmenys. Visoms minėtoms procedūroms atlikti numatyti terminai, kurie išlaikyti. Be to, apie adresų keitimus talpinama informacija Savivaldybės tinklalapyje. Puikiai suprantu, kad adresų keitimas nėra jau toks teigiamas dalykas. Negatyvo tuose pokyčiuose nemažai, o jie, beje, susiję su finansais. Kitas dalykas, keičiame tuos adresus, kurie neatitinka reikalavimų, o buvę adresai Ramygalos g. 137E, 137F tikrai prasilenkia su vieta, kurioje yra. Įteisinus Žagienio gatvę, jiems suteikti nauji adresai“, – aiškino R. Tatorytė ir tvirtino, kad visos adresų keitimo procedūros teisiškai išlaikytos.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžiečiai džiaugiasi Respublikos gatvės rekonstrukcija: „Tikrai vertėjo laukti ir sulaukti“

confident-noyce

Vadokliečių būgno mušimo tradicija papildė Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąrašą

confident-noyce

Panevėžio valdininkai sėmėsi patirties iš kolegų Joniškyje

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau