Administracijos direktoriaus pareigos pirmiausia reiškia atsakomybę

Administracijos direktoriaus pareigos pirmiausia reiškia atsakomybę

Dvylika metų administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas ėjusio E. Lunskio kandidatūrą į direktoriaus vietą Tarybos posėdyje pasiūlė meras Povilas Žagunis.

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas pradėjęs eiti 39-erių metų Eugenijus Lunskis šias permainas vertina kaip atsakomybę ir galimybę. Atsakomybę – už svarbius visų sričių rajono gyvenimą lemiančius sprendimus, galimybę – išbandyti savo jėgas ir nuveikti daugiau, nei buvo įmanoma dirbant administracijos direktoriaus pavaduotoju.

Patirties sėmėsi iš ypatingų mokytojų

Dvylika metų administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas ėjusio E. Lunskio kandidatūrą į direktoriaus vietą Tarybos posėdyje pasiūlė meras Povilas Žagunis. Administracijos direktoriaus postas „valstiečiams“ atiteko rinkimuose laimėjus dvylika Tarybos mandatų iš dvidešimt penkių. E. Lunskį šiose pareigose norėjo matyti 16 iš 23-ų posėdyje dalyvavusių Tarybos narių.

BIC

Panevėžyje užaugęs E. Lunskis savo darbinę karjerą juokauja pradėjęs nuo laikraščių nešiojimo – tai buvo Juozo Balčikonio vidurinės mokyklos moksleivio noras užsidirbti savarankiškai. 1998 metais Vytauto Didžiojo universitete įgijęs verslo administravimo bakalauro laipsnį, E. Lunskis studijas tęsė ir tame pat universitete baigė lyginamosios politikos magistro studijas. Vadybinės patirties įgijo dirbdamas A. Variakojo firmoje „Alvas“ pardavimų vadovu, buvo atsakingas už verslo ryšius Danijoje.

Dirbti savivaldybėje E. Lunskį 2002 metais pakvietė tuometinis rajono vadovas Alfredas Pekeliūnas, ieškojęs gerai anglų kalbą mokėjusio specialisto. Po metų jauno specialisto E. Lunskio kandidatūrą meras pasiūlė administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigoms užimti. E. Lunskis sako patirties šiame darbe sėmęsis iš ypatingų mokytojų: buvusio mero A. Pekeliūno ir dabartinio mero P. Žagunio, vicemerų Vytauto Rapolo Gritėno ir Antano Pociaus.

„Iškirtinai dėkingas esu ilgamečiam administracijos direktoriui Vitalijui Žiurliui, – atsakomybę perimti pareigas iš patyrusio pirmtako vertina E. Lunskis. – Tikiuosi, kad sukaupta vadovavimo administracijoje patirtis padės sėkmingai įgyvendinti Rajono tarybos planus, dirbti nepažeidžiant įstatymų. Rajono tarybos sprendimai yra tik pradžia, rimčiausias darbas dirbamas juos įgyvendinant.“

Griežtos tvarkos šalininkas

Vadovavimo patirties E. Lunskis įgijo ne tik dirbdamas savivaldybės administracijoje, bet ir beveik vienuolika metų vadovaudamas Panevėžio rajono vietos veiklos grupei. VVG veiklos apimtys didelės: 41 fizinį ir juridinį asmenį jungianti organizacija valdo didžiulius asignavimus, vykdė ar tebevykdo per 90 vietos projektų.

DSC_0239
Naujasis administracijos direktorius leidžia suprasti būsiantis tvirtos valios vadovas, visada suteiksiantis antrą galimybę, tačiau netoleruosiantis apsileidimo, apgaudinėjimo ir melavimo.

„Šis darbas suteikė galimybę susipažinti su puikiais ir darbščiais rajono bendruomenių lyderiais, pažinti žmonių rūpesčius, padėti įgyvendinant tikrai nelengvus projektus, – sako E. Lunskis. – Ši patirtis išmokė derinti įvairių sektorių interesus, siekti kompromiso nepamirštant išsikeltų tikslų ir siekiamų rezultatų. Tai padėjo ir, tikiuosi, padės ir naujose pareigose. Nesu žmogus iš šalies, kuriam reikėtų ilgo pereinamojo laikotarpio susipažinimui su situacija. Kita vertus, kiekviena permaina atneša būtinybę mokytis, o mokytis ir eiti į priekį dabartiniu laikotarpiu reikia kasdien – naujos technologijos ir greitai kintanti situacija reikalauja ne tik kompetencijos, bet ir greitų sprendimų bei nebijojimo prisiimti atsakomybės. Atsakomybės nebijau, tad nebijosiu priimti sprendimų, kurių prireiks situacijoms keisti.“

Naujasis administracijos direktorius leidžia suprasti būsiantis tvirtos valios vadovas, visada suteiksiantis antrą galimybę, tačiau netoleruosiantis apsileidimo, apgaudinėjimo ir melavimo. E. Lunskis akcentuoja ir asmeninę kiekvieno specialisto atsakomybę. „Panevėžio rajono savivaldybės kolektyvas ne tik įrodė, kad moka dirbti ir pakilimo, ir krizės sąlygomis – tai yra gera puikių žmonių ir specialistų komanda, – sako E. Lunskis. – Tai labai vertinu, tačiau ilgametės pažintys nebus trukdis, jei reikės priimti sprendimus netoleruotinoms situacijoms keisti.“

Artimiausiuose naujojo administracijos direktoriaus planuose – susitikimai su kiekvieno skyriaus, seniūnijos vadovais, darbuotojais, jų pasiūlymų išklausymas, VIP ir remonto programos koordinavimas, tinkamas naujos Tarybos aprūpinimas, komandos suformavimas administracijoje, Vietinio ūkio skyriaus veiklos stiprinimas, naujų specialistų priėmimas. Žvelgiant dar toliau į priekį, laukia 2014–2020 metų programinių dokumentų parengimas ir projektų įgyvendinimas. Švietimo įstaigų optimizavimo planai, įstaigų veiklos koordinavimas.

Didžiulės atsakomybės ir dar spartesnio tempo pareigas pradėjęs eiti E. Lunskis sako suprantantis, kad viena gyvenimo dalis šias permainas pajus jautriausiai – dėl pasikeitusio darbo mažiau laiko liks žmonai Svetlanai, sūnui Adomui ir dukrai Jonei. „To labai gaila, bet mes žinome, kad turime judėti į priekį. Todėl esu labai dėkingas šeimai už supratimą ir palaikymą“, – sako Panevėžio rajono savivaldybės administracijos vadovas.

AIK

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.