19.1 C
Panevėžys
Šeštadienis, 25 gegužės, 2024

„Ad astra“ apdovanojimas keliaus ir į Smilgių gimnazijos biblioteką

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
A. Kasparienė.

Jau aštuntą kartą Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje bus apdovanoti geriausi Panevėžio regiono bibliotekininkai. Šių metų nominacijos „Ad astra“ laureatų trejetuke ir Panevėžio rajono Smilgių gimnazijos bibliotekininkė Aušra Kasparienė.

Komandinis darbas

„Man tai netikėta“, – sako Mokyklų (išskyrus aukštąsias) bibliotekų kategorijoje laureate tapusi Smilgių gimnazijos bibliotekininkė A. Kasparienė. – Dirbau paprastą darbą bibliotekoje – įvairios edukacinės veiklos, integruotos pamokos. Žinoma, malonu turėti šalia kolegas, kurie palaiko darbuose ir įvertina. Ir tai – ne mano vienos nuopelnas. Idėjos ir jų įgyvendinimas vyko prisidedant kolektyvui, direktorės ir direktorės pavaduotojos ugdymui palaikymu.“

Bibliotekininkės A. Kasparienės veikla gimnazijoje neapsiriboja biblioteka. Ji organizuoja edukacijas, integruotas pamokas (bendradarbiaujant su pedagogais), biblioterapijos užsiėmimus, sensorinius skaitymus, moksleivius įtraukia į tarptautinius projektus. Bibliotekininkė pasižymi inovatyvumu, veiklumu bendradarbiaujant su socialiniais partneriais, vykdo Smilgių kraštiečių atminimo renginius, aktyviai taiko naujas bibliotekininkystės formas, tobulina kvalifikaciją, žiniomis dalijasi su mokyklos bendruomene. Domisi naujovėmis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Laiko ratas

Smilgių gimnazijoje A. Kasparienė dirbti pradėjo beveik prieš ketverius metus. „Radau skelbimą internete, kad reikalinga bibliotekininkė gimnazijoje. Pabandžiau ir mano lūkesčiai pasiteisino. Čia jaučiuosi esanti ten, kur turėčiau būti. Čia tiek veiklų“, – džiaugiasi A. Kasparienė ir paneigia mitą, kad bibliotekininkas turi daug laisvo laiko, kad jis tik skaito knygas, geria kavą ar mezga.

A. Kasparienė.

„Kad tai suprastum, tiesiog reikia pabūti bibliotekininku, ypač mokyklos ar gimnazijos. Svarbu ir bendravimas, ir gebėjimas rasti idėjų, kūrybiškumas, edukacijos, knygų pažinimas. Bibliotekininkas yra žmogus, besisukantis laiko rate – pamatyti, pasiimti, pristatyti“, – sako Smilgių gimnazijos bibliotekininkė.

Nemonotoniška kasdienybė

Anot jos, mokyklos bibliotekininkui tenka ir pedagogu būti, nes bibliotekoje vyksta įvairios integruotos edukacinės veiklos, garsiniai skaitymai, pamokos kitaip. „Šiuo metu vaikai dalyvauja tarptautiniame projekte „Erasmus+ Project KA3 – Support for Policy Reform“. Fotografuojame savo aplinką, kai esame mokykloje, namuose ar bet kurioje kitoje gamtos ar miesto vietoje, nepagarbų elgesį su gamta, teršiamas, šiukšlėmis užverstas vietas, ypač atkreipiame dėmesį į plastiku teršiamas vietas. Fotografijų šedevrai bei pamąstymai bus eksponuojami birželį vykstančioje Europos žinių centro konferencijoje Veronoje“, – pasakoja A. Kasparienė.

Bibliotekininkė džiaugiasi ir dažniausiai bibliotekoje apsilankančiais pradinių klasių mokiniais. „Turime kampelį mažiesiems – Atvirą erdvę vaikams, kurioje pertraukų metu pradinukai žaidžia, varto knygutes. Dabar galvoju apie erdvę bibliotekoje ir paaugliams bei jaunimu“, – planais dalijasi A. Kasparienė.

Knygų šventovė

Anksčiau buvo įprasta bibliotekas vadinti knygų šventovėmis. Dabar turime internetą, televiziją, elektronines knygas, todėl paklausus, ar biblioteka šiais laikais vis dar aktuali, pašnekovė nedvejodama sako: „Žinoma, kad aktuali. Dauguma informacijos yra bibliotekoje. Popierinę knygą yra maloniau skaityti. Tik labai gaila, kad mokyklų bibliotekos yra pamirštos, jų fondai tokie pasenę, net graudu matyti. Juk mokyklose vaikai, paaugliai ir jaunuoliai mokomi skaityti, o pasiūlyti neturime ką. Viešosioms bibliotekoms surandama lėšų knygoms, o mokyklų bibliotekoms ne. Kur tas skaitymo skatinimas? Kokiu būdu atnaujinti mokyklų bibliotekų fondus, ką pasiūlyti vaikams? Manau, privalo būti skiriama lėšų ir mokyklų bibliotekoms. Skaitymas ir mąstymas ateina iš šeimos ir iš mokyklos. Man biblioteka išlieka knygų šventovė, bet kartu tai ir informacijos centras, veiklos, bendravimas. Keičiasi laikas, keičiasi ir biblioteka. O šiuolaikinis bibliotekininkas glaudžiai susijęs su informacijos apdorojimu ir valdymu.“

A. Kasparienė.

Simbolizuoja ne tik kilnumą

Smilgių gimnazijos bibliotekininkė A.Kasparienė kartu su kitomis laureatėmis Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Austėja Jasaitiene ir Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Vandos Zaborskaitės bibliotekos vyriausiąja bibliotekininke Aldona Oniūniene bus pasveikintos šventinėje „Ad astra” apdovanojimų ceremonijoje, kuri vyks G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje gegužės 14 d. 14 val.

„Ad astra“ apdovanojimais siekiama pagerbti profesinei veiklai atsidavusius Panevėžio regiono viešųjų ir mokyklų bibliotekų specialistus, informuoti visuomenę apie prasmingą jų veiklą. O nominacija simbolizuoja svarbius Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gyvenimo principus – kilnumą, dvasinio tobulėjimo siekį padedant kitiems.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Krekenavos M. Antanaičio gimnazijos fizikos mokytojas V. Urnikas: „Viską spėju, nes labai noriu“

confident-noyce

Žurnalistė iš Panevėžio rajone esančių Ibutonių Gintarė Valancevičiūtė-Stanikūnė: „Tai darbas – nuo nulio iki mėnulio“

confident-noyce

Menininkė, virėja, vadybininkė, žmona ir mama I. Zubienė: „Kai gaminu, jaučiu kūrybą ir, rodos, viskas sustoja“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau