Abiturientai brandos egzaminus renkasi iki spalio 24-osios

Abiturientai brandos egzaminus renkasi iki spalio 24-osios

JP / DELFI nuotr.

Savivaldybė praneša: 2018-2019 m. m. bazine mokykla paskirta 5-oji gimnazija. Ji priims eksternų (turinčių brandos atestatą mokinių) prašymus laikyti egzaminus, organizuos, vykdys  pakartotinę egzaminų sesiją, nagrinės mokyklinių egzaminų apeliacijas.

Kas nauja? 

– Gimnazistai turės žymiai daugiau laiko atlikti brandos darbą – jį pasirinkti galima jau III klasėje (iki sausio 15 d.). Abiturientai apsispręsti privalo iki rugsėjo 25 d.

BIC

– Pasirinkti menų ir technologijų mokyklinius egzaminus IV gimnazijos klasių mokiniams reikia vėlgi iki rugsėjo 25 d., kitus brandos egzaminus – iki spalio 24-osios.

Brandos atestatui gauti reikia išlaikyti 2 brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieną (išskyrus atvejus, kai nuo pasirinkto egzamino direktoriaus įsakymu bus atleistas) arba brandos darbą. Lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino tipas – valstybinis ar mokyklinis – pasirenkamas laisvai. Nei egzamino, nei jo tipo vėliau keisti negalima.

Brandos darbas yra prilyginamas mokykliniam egzaminui. Jeigu jo įvertinimas 9 ar 10 balų, stojančiajam į aukštąsias mokyklas skiriama papildomai 0,25 balo.

Pretenduojantys į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose abiturientai turi išlaikyti 3 valstybinius egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, užsienio kalbos (ne žemesniu nei B1 lygiu, t. y. gauti ne mažiau 16 balų). Stojant į kolegijas visų trijų egzaminų suapvalintas vidurkis turi būti ne mažiau 25, į universitetus – ne mažiau 40 balų.

Be to, privalomas 5 dalykų geriausių metinių pažymių aritmetinis vidurkis. Stojant į kolegijas jis turi siekti ne mažiau 6, universitetus – 7 balų.

Kaip ir kasmet, vyks dvi brandos egzaminų sesijos – pagrindinė ir pakartotinė. Pirmoji – balandžio 24–birželio 20 d., antroji – birželio 21–liepos 11 d. Per pakartotinę sesiją laikomi dėl pateisinamos priežasties iš pagrindinės sesijos atidėti valstybiniai ir mokykliniai brandos egzaminai, mokyklinis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas, jei per pagrindinę sesiją nepasisekė išlaikyti valstybinio arba mokyklinio.

Daugiau informacijos – Nacionalinio egzaminų centro interneto svetainėje.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.