A. Verygos sutuoktinė ir dar 15 medikų pažeidė interesų deklaravimo reikalavimus

A. Verygos sutuoktinė ir dar 15 medikų pažeidė interesų deklaravimo reikalavimus

Vaidotas BENIUŠIS (BNS) / LRS nuotr.

A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sutuoktinė, Kauno klinikų gydytoja Rasa Verygienė ir dar 15 medikų tinkamai nedeklaravo interesų, trečiadienį konstatavo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Komisija tyrimą dėl Vilniaus Santaros ir Kauno klinikų medikų atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateiktos informacijos pagrindu. Apie sprendimą komisija informavo ketvirtadienį.

„R. Verygienė sutuoktinio A. Verygos duomenis savo privačių interesų deklaracijoje nurodė nesilaikydama įstatyme numatytos tvarkos ir terminų: laiku nenurodė jo Seime ir Sveikatos apsaugos ministerijoje einamų bei bendrovėje „Romuvos klinika“ eitų pareigų, o taip pat – vykdytos individualios veiklos“, – konstatavo komisija.

BIC

Be kitų medikų, VTEK nustatė, kad Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gydytojas, žinomas kardiochirurgas Rimantas Benetis laiku bei tinkamai nedeklaravo narystės Lietuvos krūtinės ir širdies chirurgų draugijoje bei medžiotojų klube „Girios“.

Šiame medžiotojų klube interesų nedeklaravo ir dar trys asmenys, nesusiję su medicina – buvęs Utenos kolegijos direktorius Gintautas Bužinskas, Valstybinių miškų urėdijos Panevėžio regioninio padalinio Raguvėlės girininkas Arvydas Stakė ir Jurbarko regioninio padalinio Veliuonos girininkas Saulius Belevičius. Jie taip pat pripažinti pažeidę įstatymus.

Priekaištų dėl neišsamių deklaracijų VTEK turėjo ir šiems Vilniaus universiteto Santaros klinikų medikams: III širdies chirurgijos skyriaus vedėjui Gintarui Kalinauskui, Kaulų čiulpų transplantacijos skyriaus gydytojui hematologui Artūrui Slobinui, šio skyriaus gydytojui Valdui Pečeliūnui, Kardiologijos ir angiologijos centro gydytojai kardiologei Sigitai Glaveckaitei, Intensyvios kardiologijos, reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vyresniajai slaugytojai-slaugos administratorei Jadvygai Lozovskai, II Anesteziologijos-reanimatologijos skyriaus vedėjui Robertui Stasiui Samalavičiui.

VTEK teigimu, deklaracijų tinkamai neužpildė ir Neurologijos centro gydytoja neurologė Rasa Kizlaitienė, Širdies ir chirurgijos centro gydytojai Lina Lukoševičiūtė, Arūnas Valaika, Pulmonologijos ir alergologijos centro gydytoja Elena Bernotienė, Neurologijos centro gydytojas neurologas Gintaras Ferdinandas Kaubrys, Medicininės genetikos centro gydytoja genetikė Birutė Burnytė, Intensyvios kardiologijos, reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjas Giedrius Navickas.

Medikai nenurodė priklausantys kelioms asociacijoms, darbo privačiose klinikose.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.