A. Skorupskas: Panevėžio ligoninėje – nė vienas medikas nėra užsikrėtęs koronavirusu

A. Skorupskas: Panevėžio ligoninėje – nė vienas medikas nėra užsikrėtęs koronavirusu

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS, BNS nuotr.

A. Skorupskas.

Lietuvoje koronavirusas patvirtintas daugiau kaip 50 medikų, šiandien pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Kaip LRT radijui aiškino SAM Visuomenės sveikatos priežiūros departamento direktorius Audrius Ščeponavičius, serga 44 medikai, o Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologė Daiva Razmuvienė papildė, kad jau iš viso Lietuvoje koronavirusas nustatytas 51 medikui.

NVSC epidemiologės teigimu, Vilniuje serga 17 medikų, Klaipėdoje – 15, Ukmergėje – aštuoni, Kaune – aštuoni, Panevėžyje – trys.

BIC

Kategoriškai paneigė

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas kategoriškai paneigė, kad Panevėžyje užsikrėtė trys medikai ir išplatino informaciją:

„BNS naujienų agentūra išplatino pranešimą, kad, kovo 30 dienos duomenimis, Lietuvoje koronavirusinė infekcija COVID-19 yra patvirtinta 40 medikų, tarp kurių 3 medikai yra iš Panevėžio.

Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija kategoriškai paneigia informaciją, kad mūsų ligoninėje yra medikų, turinčių COVID-19 infekciją.

Atsakingai pareiškiame, kad Respublikinėje Panevėžio ligoninėje nuo kovo 12 d. iki kovo 26 d. buvo karantinuotas 51 ligoninės darbuotojas. Atlikus pakartotinį testavimą, visų darbuotojų mėginių rezultatai buvo neigiami ir nuo šiandien, kovo mėn. 30 d., visi šie darbuotojai yra savo darbo vietose.

Kovo 28 d. testavimas buvo atliktas 16 įstaigos darbuotojų. Jų pirmojo testo rezultatai yra neigiami, o darbuotojai šiuo metu yra karantinuoti.

Informuojame – nei anksčiau, nei šiuo metu koronavirusinė COVID-19 infekcija nebuvo ir nėra nustatyta nei vienam Respublikinės Panevėžio ligoninės medikui.

Respublikinė Panevėžio ligoninė paneigia informaciją apie 3 Panevėžio ligoninės medikus, sergančius COVID-19. Tikime, kad tai padarys ir BNS.“

Prašo paneigti

Todėl Panevėžio ligoninės vadovas A. Skorupskas prašo visų žiniasklaidos atstovų, kuo atidžiau ir atsakingiau tikrinti renkamą ir visuomenei pateikiamą informaciją, kuri yra jautri ir labai svarbi.

„Tikime, kad visi galime ir privalome nepriekaištingai ir atsakingai atlikti savo darbus“, – teigia medikas.

Medikai saviizoliacijoje

Tą patį jis patvirtino ir naujienų portalui JP.

„Nė vienas Panevėžio ligoninės medikas neserga. Negaliu atsakyti už kitas medicinos įstaigas Panevėžio ir Utenos apskrityse. Atsakau savo ligoninę. 14 medikų, kurie tikrinti po to, kai paaiškėjo vienas užsikrėtimas Gastroenterologijos skyriuje. Visi pacientai perkelti į kitus skyrius, o medikai išsiųsti saviizoliacijai – jų visų tyrimai neigiami. Taip pat gauti pakartotinių tyrimų rezultatai dėl anksčiau į karantiną išsiųsto 51 ligoninės darbuotojo, visi jie – neigiami, medikai ir kitas personalas į ligoninę grįš nuo pirmadienio“, – teigė Panevėžio ligoninės vadovas A. Skorupskas.

Ukmergėje užsikrėtusių daugėja

Ukmergės rajono savivaldybė socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje šiandien pranešė, kad Ukmergėje koronavirusu iš viso užsikrėtę 18 medikų.

„Oficialiai yra aštuoni asmenys patvirtinti Ukmergėje. Gauta žinia iš savivaldybės, kad yra dar 10 asmenų, kuriems patvirtintas teigiamas koronaviruso atsakymas, tačiau Visuomenės sveikatos centras laukia oficialaus pranešimo, kad tikrai būtent tiems asmenims yra nustatytas šitas sukėlėjas“, – teigė D. Razmuvienė.

Tikrins visus medikus

Sveikatos apsaugos ministerija neseniai pranešė, kad dėl galimos infekcijos bus tiriami visi sveikatos priežiūros specialistai.

Pačios gydymo įstaigos, įvertinusios savo specifiką ir galimas rizikas, turės apsispręsti, kokiu dažnumu sveikatos priežiūros specialistus tikrinti profilaktiškai.

Sveikatos priežiūros specialistai, jaučiantys net menkiausius koronavirusinės infekcijos COVID-19 simptomus, turėtų būti testuojami nedelsiant, nurodė ministerija.

Lietuvoje nustatyti 484 COVID-19 atvejai, mirė septyni koronavirusu užsikrėtę žmonės, vienas – pasveiko.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.