A. Sekmokas – V. Bako visuomeninis konsultantas

A. Sekmokas – V. Bako visuomeninis konsultantas

Sniegė BALČIŪNAITĖ (BNS) / DELFI nuotr.

A. Sekmokas.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovui Vytautui Bakui, rudenį žadančiam rengti klausymus, ar svarbiausi energetikos projektai atitinka nacionalinio saugumo interesus, nuo liepos vidurio pataria buvęs energetikos ministras Arvydas Sekmokas.  

Seimo narys pats pasiūlė A. Sekmokui tapti visuomeniniu konsultantu energetikos klausimais.

„Prieš porą savaičių susitarėmė, kad jis padės energetikos klausimais. Jis buvęs ministras, pradėjo darbus, susijusius su energetine nepriklausomybe. Žmogus turi daug žinių, kurios reikalingos valstybei, kad priimtume teisingus sprendimus, nes Lietuva susiduria su nemažais iššūkiais energetikos srityje“, – BNS teigė V. Bakas.

BIC

A. Sekmokas už šį darbą atlygio negaus, jo darbas bus neterminuotas. Pasak V. Bako, baigus klausymus, A. Sekmoko įgaliojimai nenutrūks.

„Ir šita, ir kita Seimo kadencija turės darbo, susijusio su energetinės nepriklausomybės užtikrinimu, neišspręsime visų klausimų. Todėl mes dirbsime tol, ko matysime naudą ir prasmę“, – tikino V. Bakas.

A. Sekmoko teigimu, su V. Baku kol kas neaptartos temos, kuriomis jis konsultuos.

„Pakankamai daug pastebėjimų skelbiu viešoje erdvėje, bet, be abejo, yra dalykų, kuriuos apkalbėsiu su juo ir tas jau bus mano patarimai – čia jau kita linija. Vienas dalykas, ką viešoje erdvėje sakau, kitas – ką jam patarsiu kaip NSGK pirmininkui. (…) NSGK posėdžiai gali būti ir uždari“, – BNS sakė A. Sekmokas.

Jis pabrėžė, kad svarbiausi šalies energetikos klausimai susiję su Baltarusijos Astravo atominės elektrinės statyba, nes ji kelia pavojų. A. Sekmokas prognozuoja, kad elektros sistemos „sinchronizacija gali nevykti taip greitai, kaip viešoje erdvėje pristatoma“. Jį taip pat neramina koogeneracinių elektrinių statyba, ypač Vilniuje, nes esą „tai gali būti neskaidrus sandoris“.

V. Bakas anksčiau BNS teigė, kad per NSGK klausymus energetikos klausimais dėmesio turėtų sulaukti Ignalinos atominės elektrinės uždarymas, elektros tinklų sinchronizavimas su Vakarų Europa ir „Lietuvos energijos“ statomos kogeneracinės jėgainės Kaune ir Vilniuje.

V. Bakas sako šiuo metu susitikinėjantis su Valstybės saugumo departamento ir kitų institucijų vadovais, Vyriausybės nariais, ekspertais, rugpjūtį apie tai jis ketina kalbėtis su premjeru Sauliumi Skverneliu.

Anot V. Bako, jam trūksta informacijos apie „Lietuvos energijos“ statomų kogeneracinių jėgainių vertę visuomenei. Be kita ko,  V. Bakas sakė ketinantis paraginti Valstybės saugumo departamentą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą pateikti išslaptintą informaciją apie interesų grupes, veikiančias šioje energetikos srityje.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.