Sveikatos apsaugos ministro pareigas eiti pradedantis Aurimas Pečkauskas neketina nutraukti sutarčių dėl ministerijos nupirkto papildomo sveikatos draudimo darbuotojams. Jis tikina, kad tai tėra kompetentingų darbuotojų pritraukimo priemonė.
„Nėra didelės problemos, jeigu ši iniciatyva bent šiame etape liktų Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM). Poreikis atkeliauja iš darbuotojų, suderinus su darbo taryba, siekiant motyvuoti žmones turėti pilną paketą. Pritraukiant kompetencijų į ministeriją, ši kaip viena iš priemonių gali būti naudojama“, – žurnalistams teigė A. Pečkauskas.
„Kai mes kalbame apie kompetencijų pritraukimą į darbovietę, ypač į viešąjį sektorių, tai yra tikrai motyvacinio paketo dalis. Šiame etape sutarčių neplanuojame nutraukti. Kai ateis kitas politinis ciklas, matyt, tuos sprendimus galės priimti“, – pridūrė jis.
Nors iki šiol viceministro pareigas užėmęs A. Pečkauskas tikina pats nepasinaudojęs papildomo sveikatos draudimo galimybe, jis akcentuoja, kad šios socialinės garantijos užtikrinimas yra besiformuojanti praktika viešajame sektoriuje.
„Nepasinaudojau, neturėjau tokio poreikio. Viešajame sektoriuje tokia praktika formuojasi. Tai nėra privatus draudimas, tai labiau yra papildomas draudimas, kuris nėra kompensuojamas iš privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų. Kalbame apie kai kurių vaistų, galbūt nereceptinių, papildų kompensavimą“, –
Kaip skelbta anksčiau, naujienų portalas delfi.lt pranešė, kad praėjusių metų pabaigoje SAM visiems darbuotojams nupirko papildomą sveikatos draudimą.
Maksimali sutarties su draudimo bendrove „BTA Baltic Insurance Company“ kaina – 88 tūkst. eurų. Apie šį pirkinį pranešė portalas „Alfa“.
SAM atstovai portalui delfi.lt nurodė, kad papildomas sveiktos draudimas yra darbuotojų skatinimo priemonė, siekiant pritraukti gerų darbuotojų.
Visgi politiniai oponentai stebisi, kodėl už sveikatos apsaugos sistemos priežiūrą atsakinga institucija savo darbuotojams suteikia papildomą sveikatos draudimą. Be to, pasak kai kurių kritikų, toks ministerijos vadovų sprendimas rodo nepasitikėjimą ir jų pačių įgyvendinamomis reformomis.
Metų pradžioje ELTA skelbė, kad papildomą sveikatos draudimą savo darbuotojams iš viso suteikia 5 iš 14 ministerijų – Aplinkos, Sveikatos apsaugos, Teisingumo, Susisiekimo bei Ekonomikos ir inovacijų. Maksimali suma, kompensuojama ministerijų darbuotojams – 2000 eurų. Visgi, dažniausiai draudimas vienam darbuotojui institucijai kainuoja apie 400 eurų per metus.