4.3 C
Panevėžys
Trečiadienis, 17 balandžio, 2024

A. Paulauskas siūlo keisti VSD direktoriaus skyrimo tvarką

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas Žvalgybos įstatymo projektui pateikė pasiūlymą, kuriuo apibrėžiama Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus skyrimo tvarka, kai atleidžiamas kadenciją baigęs direktorius, o laikinai eiti pareigas skiriamas pavaduotojas. Pasiūlymu siekiama įtvirtinti, kad laikinai eiti pareigas asmuo galėtų tik pritarus Seimui.

„Žvalgybos įstatyme siekiame numatyti, kad atleidus  Valstybės saugumo departamento direktorių iš pareigų, iki kol bus surastas kitas asmuo vadovauti departamentui, Respublikos Prezidentas galėtų skirti VSD direktoriaus pareigas laikinai eiti direktoriaus pavaduotoją, tik gavus Seimo pritarimą, nes laikinas pareigų ėjimas gali užtrukti ilgą laiką“, – sakė Artūras Paulauskas.

Pasak NSGK pirmininko, 1998 metais Konstitucinis Teismas yra konstatavęs, jog paskyrimas laikinai eiti generalinio prokuroro pareigas, kaip ir paskyrimas eiti jas nuolat, yra glaudžiai susiję. Asmens paskyrimas laikinai eiti generalinio prokuroro pareigas reiškė, kad jis įgijo visas generalinio prokuroro prerogatyvas, tarp jų ir procesines.

„Konstitucijos 84 straipsnio 14 punkte yra nurodyta, kad Respublikos Prezidentas Seimo pritarimu skiria ir atleidžia saugumo tarnybos vadą. Įgyvendinant minėtą Konstitucinio Teismo nutarimą bei skiriant asmenį laikinai eiti Valstybės saugumo departamento direktoriaus pareigas, Respublikos Prezidentas jo kandidatūrą taip pat turi teikti Seimui. Seimas pateiktą kandidatūrą privalo svarstyti ir turi teisę pateiktajai kandidatūrai pritarti ar nepritarti“, – teigė A. Paulauskas.

Dabartinio VSD direktoriaus kadencija baigiasi šių metų balandžio 12 dieną.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau