22.7 C
Panevėžys
Trečiadienis, 7 birželio, 2023

A. Matulas su kolegomis teiks pasiūlymą Seimui dėl farmakotechnikų kontrolės būdo pakeitimo

AutoriusIrtautė Gutauskaitė (ELTA)Fotodelfi
A. Matulas.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas kartu su kitais valdančųjų atstovais ketvirtadienį Parlamentui teiks siūlymą pakeisti Farmacijos įstatymą taip, kad didelį stažą turintys vaistininkų padėjėjai galėtų ir toliau mažose vaistinėse dirbti vieni, nuotoliniu būdu padedant vaistininkui.

Pasak A. Matulo, nuo liepos 1 dienos įsigaliojant reikalavimui farmakotechnikams dirbti vaistinėse tik kartu su vaistininku, 135 vaistinės Lietuvos regionuose nebegalės tęsti veiklos. Kaip pažymi politikas, mažų miestelių vaistinės neturės galimybės įdarbinti vaistininkų dėl mažų apyvartų ir darbuotojų trūkumo.

„Lietuva (…) priėmė įstatymą, pagal kurį nuo liepos 1 dienos farmakotechnikų veikla turės būti kontroliuojama tiesiogiai šalia dirbant vaistininkui. Ir dabar, pagal surinktus duomenis, gali įvykti taip, kad apie 135 vaistines mažesniuose miesteliuose, kurių apyvarta yra maža, tiesiog negalės toliau tęsti veiklos, nes nebus šalia galimybės įdarbinti vaistininką, nes arba jų nebus, arba apyvarta vaistinės tokia maža, kad arba privatus, arba tinklinė vaistinė nebus suinteresuota jų išlaikyti. O farmakotechnikai neteks darbo“, – Eltai nurodė Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas.

Konservatorius siūlo pakeisti įstatymą taip, kad vaistininkų padėjėjai, kurie baigė mokslus iki 2006-ųjų, galėtų dirbti vaistinėje nebūtinai tiesiogiai prižiūrimi vaistininkų, o jų kontroliuojami nuotoliniu būdu. Pasak A. Matulo, neleisdami farmakotechnikams dirbti kontroliuojamiems nuotoliniu būdu, parlamentarai išstums vaistininkų padėjėjus iš darbo rinkos.

Visgi, demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime atstovai kritikuoja valdančiųjų siūlomas Farmacijos įstatymo pataisas.

„Sveikatos sistemos situacija Lietuvoje lemia, kad patekti pas gydytoją dažnai užtrunka bent keletą dienų, todėl visiškai natūralu, jog sušlubavus sveikatai pirmiausia einama į vaistinę ir klausiama vaistininko patarimo, juo remiantis įsigyjami ir vartojami vaistai“, – pažymi demokratų atstovas Tomas Tomilinas.

Pasak jo, vaistininkai nėra paprasti pardavėjai, daug dažniau jie yra konsultantai, pirmieji žmonės, kurių patarimo klausiama, nes jie yra arčiausiai žmonių, visada lengvai prieinami, jais pasitikima.

Parlamentaro teigimu, bandymas leisti vaistininkų padėjėjams dirbti vieniems, yra „pataikavimas verslo interesams, kuriems svarbu sutaupyti darbuotojų sąskaita, paliekant vaistininką konsultuoti nuotoliniu būdu bent keletą padėjėjų vienu metu.“

T. Tomilinas pabrėžia, kad verslo interesus šiuose pakeitimuose įžvelgia ir Vaistininkų profesinė sąjunga ir kiti profesijos atstovai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

V. Blinkevičiūtė: karštakošis G. Landsbergis turi prisiimti atsakomybę, I. Šimonytė – greičiau apsispręsti, ką daro toliau

confident-noyce

NSGK aiškinsis, ką daryti su neišnagrinėtu pranešėjo skundu dėl VSD veiksmų

confident-noyce

Politologai: Seimo sprendimas dėl rinkimų – racionalus, premjerės retorika parodė nuovargį

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau