A. Lipniūno progimnazijoje skambėjo 100 dainų Lietuvai

A. Lipniūno progimnazijoje skambėjo 100 dainų Lietuvai

Loreta PALAVENIENĖ / Organizatorių nuotr.

Lietuva – per amžius dainuojanti šalis. Dainose glūdi mūsų protėvių narsa ir meilė savo kraštui. Liaudies dainose yra labai daug džiaugsmo, sąmoningumo. Dainuodami puoselėjame savo kalbą ir kultūrą.

Smagu buvo, pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, švęsti ne pasyviu dalyvavimu, o šį kartą paminėti šalies gimtadienį netradiciškai, dovanojant Lietuvai 100 lietuvių liaudies dainų. Į renginį – šventę „100 dainų Lietuvai“ – įsijungė visa Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos bendruomenė.

Daina visus mus sutelkė į bendrą galingą chorą, kuriame buvo reikalingi mūsų visų balsai. Dainuodami pasirinktas įvairias lietuvių liaudies dainas – mes pasiekėme unikalų REKORDĄ. Viena ilga dainų pynė tęsėsi net 2 val. be sustojimo ir pertraukos. Visus mokinukus buvo užvaldęs nepaprastas jaudulys, kad šią dieną mes visi drauge esame stiprūs, galingi ir vieningi, turime vieną bendrą tikslą, kurį galime siekti drauge! Kiekvieną dainą lydėjo paruoštas bendras dainuojamasis šūkis „Labai gerai, labai gerai, VALIOOO! Viens, du, trys – graži Lietuva, kai dainuoja Lipniūno mokykla!”

BIC

Renginys prasidėjo progimnazijos Mokinių tarybos sveikinimu. Šventei „100 dainų Lietuvai“ pradžią davė visų dalyvių sugiedotas Lietuvos valstybės himnas – V. Kudirkos „Tautiška giesmė“. Ateities Lietuvai palinkėjimą paruošė ir Misijos „Laisvės kelionė“ dalyviai, jie visus metus įgyvendino įvairius iššūkius, kuriuos organizavo Valstybės pažinimo centras.

Sudainavus visas išmoktas protėvių dainas, finale nuskambėjo šimtmečio daina – „Lietuva brangi“ (J. Naujalio muzika, Maironio žodžiai). Tai muzikinio projekto „Dainuoju Lietuva“ daina.

Kiekvienas šventės dalyvis buvo apdovanotas trispalve gėlyte ir vaikiška lietuvių autorių knygele. Knygas progimnazijai dovanojo labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“.

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.