6 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 25 vasario, 2021

A. Juozaičio ir N. Puteikio partijos tariasi dėl bendradarbiavimo

N, Puteikis.

Dvi neparlamentinės partijos – Centro partija „Gerovės Lietuva“ ir Kartų solidarumo sąjunga-Santalka Lietuvai – pranešė, kad tariasi dėl bendradarbiavimo per Seimo rinkimus ir po jų.

„Norime pranešti, kad pradėjome derinti pozicijas, pradėjome derinti programą, pradėjome derinti priešrinkiminius ir porinkiminius veiksmus“, – trečiadienį per spaudos konferenciją Seime sakė Centro partijos „Gerovės Lietuva“ parlamentaras Naglis Puteikis.

Kartų solidarumo sąjungos-Santalkos Lietuvai pirmininkas Arvydas Juozaitis savo ruožtu teigė, kad bendro rinkimų sąrašo nebus, tačiau planuojama nekonkuruoti vienmandatėse apygardose, keliami kandidatai bus derinami.

Partijų pirmininkai tvirtino, kad jų vadovaujamų politinių jėgų pozicijos daugeliu atžvilgiu sutampa.

N. Puteikio teigimu, abi partijos rinkimuose dalyvaus akcentuodamos „vertybinį elementą: tautinį, patriotinį antikorupcinį, antioligarchinį“.

Lyderiai minėjo, kad po rinkimų siūlys iki 100 narių mažinti Seimą ir sukurti 40 narių Senatą – kaip vidinę korupcijos prevencijos struktūrą parlamente.

Pasak A. Juozaičio, taip pat sutarta siūlyti riboti Seimo narių kadencijų skaičių.

„Mes sutarėme dėl neįprasto suvaržymo, kuris šiaip jau, jeigu Lietuva būtų normali teisinė demokratinė valstybė, būtų nepriimtinas, bet mes tą dabar pabrėžiame, kad Seimo nariai galėtų būti Seimo nariais tik du kartus iš eilės, dvi kadencijas. Paskui eitų į atostogas arba į Vyriausybę dirbti, arba į savo partijas, ar į savivaldybes ir tik po to – vėl dviem kadencijoms“, – teigė Santalkos Lietuvai vadovas.

„Jeigu prezidentas gali būti renkamas tik dviem kadencijoms, tai kodėl Seimo nariai turi sėdėti amžinai ir dar numirti čia jiems ištaisius iškilmingas laidotuves?“ – svarstė jis.

N. Puteikis minėjo, kad reikėtų sukurti Seimo nario atšaukimo mechanizmą – kad išrinktą parlamentarą būtų galima atšaukti, jeigu gyventojai surenka tokį pat parašų skaičių, kiek balsų jis gavo per rinkimus, plius vieną.

A. Juozaičio teigimu, jeigu formuotų valdančiąją daugumą, savo politiką jie dažnai remtų Lenkijos patirtimi – dėl socialinės tvarkos, tradicinės šeimos, pridėtinės vertės mokesčio tarifų mažinimo būtiniausiems maisto produktams ir pan.

2016 metais per Seimo rinkimus Antikorupcinė N. Puteikio ir K. Krivicko koalicija (Lietuvos centro partija, Lietuvos pensininkų partija) surinko 6,06 proc. balsų. Kadangi tai buvo koalicinis sąrašas, kad gautų mandatų Seime, jie turėjo įveikti 7 proc. rinkimų barjerą. Vienintelis partijos atstovas Seime N. Puteikis buvo išrinktas vienmandatėje apygardoje.

A. Juozaitis sausio viduryje tapo buvusios Pensininkų partijos, dabar – Kartų solidarumo sąjungos-Santalkos Lietuvai vadovu.

Jis pernai kandidatavo į prezidentus, surinko 4,69 proc. balsų ir liko penktas.

Seimo rinkimai vyks šių metų spalį.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Socialdemokratai siūlo leisti iki 50 eurų žmonių aukas partijoms ne kampanijų metu

confident-noyce

TS-LKD skyriai pradėjo kelti kandidatus į partijos pirmininkus, rinkimai vyks kovą

confident-noyce

Apklausa: pirmi konservatoriai, antri „valstiečiai“, atotrūkis auga

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau