A. Grigorian įteikta Kultūros ministerijos premija

A. Grigorian įteikta Kultūros ministerijos premija

BNS / KM nuotr.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas trečiadienį operos solistei sopranui Asmik Grigorian įteikė Kultūros ministerijos premiją už gautus svarbiausius tarptautinius apdovanojimus kultūros srityje, pranešė ministerija.

Šiemet A. Grigorian tarptautiniuose operos apdovanojimuose pelnė Metų operos solistės titulą. Ministerijos premijos dydis – 20 tūkst. eurų.

M. Kvietkauskas sako, kad tarptautinis įvertinimas byloja ir didelį atlikėjos talentą, ir tradicijos tąsą, kuriai atstovavo A, Grigorian tėvai, pedagogai ir „visa muzikinė Lietuvos kultūra“.

BIC

„Džiaugiuosi, kad savo vaidmenimis didžiausiose pasaulio scenose garsinate Lietuvos vardą. Linkiu, kad jūsų balsas suskambėtų naujose pasaulio scenose, kad džiugintų ir Lietuvos publiką, kuri visada laukia jūsų pasirodymų“, – sveikindamas operos solistę kalbėjo kultūros ministras.

A. Grigorian – ilgametė „Vilnius City Opera“ solistė. Jos karjera prasidėjo Miuzetės vaidmeniu Giacomo Puccini (Džiakomo Pučinio) „Bohemoje“ – vadinamųjų „bohemiečių“ trupėje, išaugusioje iki „Vilnius City Opera“, ir sėkmingai išsiplėtojo iki svarbiausių Europos scenų. Pasaulinį pripažinimą atlikėjai atnešė Romeo Castelluci (Romeo Kastelučio) režisuota Richardo Strausso (Ričardo Štrauso) opera „Salomėja“, kurioje lietuvė atliko pagrindinį vaidmenį.

A. Grigorian 2018 metais apdovanota ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi, 2016-aisiais pelnė Metų jaunosios solistės prizą, 2005 ir 2009 metais gavo „Auksinį scenos kryžių“.

Kultūros ministerijos premija už gautus svarbiausius tarptautinius apdovanojimus kultūros srityje šiemet taip pat skirta kūrybinei grupei, 2019 metais Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje pelniusiai „Auksinį liūtą“ už Lietuvos nacionaliniame paviljone pristatytą operą-performansą „Saulė ir jūra“, ir dokumentinio filmo „Laiko tiltai“ kūrėjams, Šanchajaus tarptautiniame kino festivalyje laimėjusiems „Auksinės taurės“ apdovanojimą.

Kultūros ministerijos premijos už gautus svarbiausius tarptautinius apdovanojimus kultūros srityje šiemet įteiktos pirmą kartą.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.