A. Aleksandravičiaus parodoje – iškilių Lietuvos žmonių portretai

A. Aleksandravičiaus parodoje – iškilių Lietuvos žmonių portretai

JP / JP nuotr.

A. Aleksandravičius.

Kovo 4 d. 17 val. Fotografijos galerijoje atidaroma Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Algimanto Aleksandravičiaus paroda „Šimtmečiui šimtas“.

Fotomenininkas pristato 100 Lietuvos teatro, muzikos, vaizduojamojo meno, literatūros, kino, šokio kūrėjų, mados, dvasininkų portretų. Šią kolekciją A. Aleksandravičius dovanojo Panevėžio miestui. Taip pat išleistas ir to paties pavadinimo fotografijų albumas, į kurį sudėti visi 100 parodos portretų.

Menotyrininko Virginijaus Kinčinaičio teigimu, šioje kolekcijoje matome ne tuos mūsų veikėjus, kurie visais įmanomais būdais veržiasi į viešumą, monetizuoja savo mimikrijas ir siekia būti matomi. Greičiau atvirkščiai – tai namų interjerų, kūrybinių celių ir tykių studijų žmonės. Daugelis iš jų labai mažai matomi, tačiau žinomi. Tai žmonės, mūsų gyvenimus praturtinę anapusybės simbolių pasauliais. Jų sukurta meninių formų įvairovė tokia didelė, įvairi ir visa apimanti, kad nustelbia pačius autorius. Todėl jau keliolika metų trunkančios herojiškos fotomenininko A. Aleksandravičiaus pastangos sugrąžinti mūsų kūrėjus į viešumą klasikinių fotografijos portretų pavidalu yra reikšmingas kultūrinis įvykis.

BIC

„Norėtume, kad panevėžiečiai pamatytų visus šimtą portretų, tačiau Fotografijos galerijos erdvėje vienu metu neįmanoma tinkamai eksponuoti tiek kūrinių. Todėl visą kolekciją išdėstėme į tris dalis. Pirmąją eksponuosime nuo kovo 4 iki 21 d., antrąją dalį – nuo kovo 24 iki balandžio 11 d., o trečiąją – nuo balandžio 15 iki 30 d.“, – sako Panevėžio miesto dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas.

A. Aleksandravičius – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalio, Nyderlandų „Orange-Nassau Riterio ordino“ kavalierius, 2003 m. pripažintas geriausiu Europos portretistu (konkurso „Fujifilm Euro Press 2003“ pagrindiniu prizu), 2011 m. – geriausiu Baltijos šalių portretistu.

Parodos organizatoriai – Panevėžio miesto dailės galerija ir „A galerija“. Projekto „Šimtmečiui šimtas“ vadovas ir parodos kuratorius – Albinas Vološkevičius.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.