18 C
Panevėžys
Penktadienis, 7 rugpjūčio, 2020

A. Adamkienė švenčia 92 gimtadienį

A. Adamkienė.

92 metai. Jau tiek metų skaičiuoja prezidento Valdo Adamkaus žmona ponia Alma. Vasario 10-ąją A. Adamkienė švenčia gimtadienį.

A. Adamkienė – elegancijos, gerų manierų, išpuoselėtos diplomatijos ir moteriškumo pavyzdys jau daugelį metų.

Visus V. Adamkaus prezidentavimo metus ji ištikimai ir nuoširdžiai su vyru žengė politiniu ir asmeninio gyvenimo keliu.

Prieš porą metų ponia Alma paminėjo 90 metų jubiliejų, tačiau tuomet jį paminėjo ramiai, be didelio triukšmo.

Prezidentas V. Adamkus ir A. Adamkienė.

Nenuostabu, savo 80-metį ponia Alma sutiko Baltuosiuose rūmuose, Ovaliniame kabinete, ir ponia Laura Bush įteikė jai baltų rožių puokštę – tai būtų sunku aplenkti.

„Mums dabar kiekviena diena šventė, nes esame kartu. Ką tik pasitikrinome sveikatą, Valdo rezultatai dar geresni nei anksčiau. Gydytojų išvada ir yra geriausia dovana“, – kiek anksčiau kalbėdama apie gimtadienio iškilmes žurnalui „Stilius“ sakė A. Adamkienė.

Valdas ir Alma Adamkai.

A. Adamkienė žino net pačias subtiliausias diplomatijos paslaptis. Ponia visuomenę žavi nuoširdumu – kartą ji prisiminė vizitą Japonijoje, kuomet pasakojo supratusi, jog politikoje ne visuomet veikia protokolas.

„Buvome pakviesti vizito į Japoniją. Atvykome, bet darbuotojai pranešė, kad numatytą dieną susitikimas neįvyks, nes imperatorių pora švenčia savo vestuvių sukaktį.

Ką gi, lauksime. Bet vakarop perduodamas prašymas mums atvykti į imperatoriaus menę. Didžiulėje puošnioje salėje visa imperatoriškoji giminė, ir tik mes du svetimi.

Alma ir Valdas Adamkai.

Mane pasodino prie imperatoriaus, Valdą prie imperatorienės. Kaip elgtis? Už stalo tyla. Staiga Valdas atsistoja, pabarškina į taurę, ir taria: „Žinau, kad nusižengiu protokolui. Bet noriu pasveikinti Lietuvos vardu imperatoriškąją porą jų šventės proga“.

Mačiau, kad imperatoriškoji pora nustebo, visi pakėlė taures, užsimezgė pokalbiai. Po penkių minučių atsistoja imperatorius, taip pat pabarškina į taurę, ir sako:

„Ačiū už siurprizą, bet aš turiu kitą siurprizą. Žinau, kad už kelių mėnesių jūs švęsite savo 50-ties metų vestuvių sukaktį. Noriu pasveikinti dabar, nes negalėsime dalyvauti“. Mums buvo taip netikėta. Ir kai vėliau jie lankėsi Lietuvoje, mūsų bendravimas buvo bičiuliškas. Apie tai niekur nebuvo rašoma, bet kartais nuoširdumas labiau nei protokolas padeda valstybių vyrams“, – žurnalui „Stilius“ interviu atskleidė A. Adamkienė.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžiečiui aktoriui geriausia dovana – prasmingas žodis

erikas

Gegužės 5-oji: diena, kai daugiausiai lietuvių švenčia gimtadienius

erikas

Vasario 29-osios jubiliatai: gimtadienius tikrąją dieną kas ketverius metus švenčia tūkstančiai

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau