1.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 27 vasario, 2025

Prezidentas: Popiežiaus intelektualinis palikimas bus reikšmingas dar ne vienai katalikų kartai

AutoriusELTA
FotoLRP
Prezidentas: Popiežiaus intelektualinis palikimas bus reikšmingas dar ne vienai katalikų kartai.

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį Vatikano Šv. Petro bazilikoje atidavė paskutinę pagarbą Popiežiui emeritui Benediktui XVI.

„Tūkstančiai žmonių, kurie šią savaitę atėjo atsisveikinti su Benediktu XVI, dar ir dar kartą liudijo, kad būdamas didžiu mąstytoju, mokslininku, Bažnyčios vadovu, jis kartu visada išliko kukliu, paprastu, kiekvienam artimu žmogumi. Žmogumi, spinduliavusiu tvirtybę, pagarbą bei meilę ir sulaukusiu tokio pat atsako iš viso pasaulio tikinčiųjų“, – socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašė prezidentas.

G. Nausėda pabrėžė, kad Benediktui XVI teko vadovauti Katalikų Bažnyčiai skylančiame, daugiau priešpriešų kuriančiame, vartotojiškame pasaulyje, tačiau šią naštą Popiežius nešė garbingai, išlaikydamas tvirtus principus ir vertybes.

Prezidentas: Popiežiaus intelektualinis palikimas bus reikšmingas dar ne vienai katalikų kartai.

„Benedikto XVI netektis yra didžiulis praradimas Bažnyčiai, katalikų tikėjimui, tačiau esu įsitikinęs, kad Popiežiaus intelektualinis palikimas bus reikšmingas dar ne vienai katalikų kartai. Kaip kad prieš 50 metų didžiulę įtaką padarė jo knyga „Krikščionybės įvadas“, kurią, išleistą pogrindyje, iš rankų į rankas dalijosi Lietuvos tikintieji“, – rašė G. Nausėda.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Nausėda laišku pasveikino F. Merzą su pergale Vokietijos parlamento rinkimuose

JP Redakcija

G. Nausėda: Ukraina privalo gauti tvirtas saugumo garantijas, prie kurių prisidėtų Europa

JP Redakcija

A. Dulkys apie santykius ir darbą su G. Nausėda pandemijos metu: mes jautėme, kad mums tai žiauriai kenkia

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads