1.7 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 27 vasario, 2025

Rengiamasi nuo gegužės 10 proc. didinti gydymo įstaigų finansavimą



Valstybinė ligonių kasa (VLK) rengiasi medikų atlyginimų kėlimui nuo gegužės.

VLK pranešė, kad jau pasirašyta didžioji dalis sutarčių su gydymo įstaigomis dėl paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).

„Netrukus gydymo įstaigoms turėsime ir kitų gerų naujienų apie sutarčių sumų tikslinimą ir didinimą. Nuo gegužės 1 d. visos sutarčių sumos bus didinamos apie 10 proc., lėšas nukreipiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių specialistų darbo užmokesčiui didinti“, – pranešime spaudai sako VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktorius Viačeslavas Zaksas.

Šiais metais gydymo įstaigų teikiamoms sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti iš PSDF numatyta apie 1,2 mlrd. eurų (2017 metaus – 1,1 mlrd. eurų).

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga šią savaitę socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė, kad medikų algų didinimui nuo gegužės numatoma 99,5 mln. eurų: 19,5 mln. numatoma skirti iš VLK nepaskirstytų lėšų, o dėl 80 mln. eurų skyrimo Sveikatos apsaugos ministerija kreipsis į Finansų ministeriją – prašys leisti panaudoti PSDF rezervo lėšas.

Vyriausybė su medikų organizacijomis yra sutarusi, kad medikų atlyginimai nuo gegužės kils vidutiniškai 20 procentų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Nausėda mano, kad Europa turėtų dvigubinti finansavimą gynybai: diskusijų laikai baigėsi

JP Redakcija

Siekiant mažinti medikų trūkumą, į valstybės finansuojamas studijų programas bus priimta 131 studentu daugiau

JP Redakcija

Ministerija ieškos būdų, kaip tolygiai finansuoti iš olimpiadų išbrauktų šakų sportininkus

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads