Laivo rekordininko kruizą per Lietuvą vainikavo šventė uostamiestyje

Laivo rekordininko kruizą per Lietuvą vainikavo šventė uostamiestyje

JP / Organizatorių nuotr.

Rekordinis DFDS „Lego“ laivas, sausuma „perplaukęs“ Vilnių ir Kauną, rugsėjo 18 d. pasiekė Klaipėdos Šiaurės ragą, ten jį pasitiko gausus būrys klaipėdiškių. Miesto gyventojai su šeimomis išlydėjo laivą rekordininką į Estiją, kur jis tęs kelionę per Europos miestus, minint 150-ąsias DFDS įkūrimo metines.

Renginyje apsilankęs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas sakė: „Esame gražaus istorinio įvykio liudininkai, nes Gineso rekordas ne kasdien atkeliauja į Lietuvą, ką kalbėti apie Klaipėdą. Tačiau kur kitur jeigu ne Klaipėdoje gausiam lankytojų būriui turėtų būti pristatomas iš „Lego“ kaladėlių surinktas keltas. Sveikinu visus, sveikinus DFDS švenčiantį 150 metų jubiliejų ir 15 metų veiklos sukaktį Lietuvoje. Keltai – tai vienas jaukiausių būdų pasiekti Europą iš Klaipėdos, tad naudokitės jais kai turėsite progos“.

Kaip Vilniuje bei Kaune, Klaipėdoje laivas atvyko ne vienas, o su gausia palyda: DFDS atstovais, laivo kapitonu, jungomis. Šie džiugino lankytojus pažintinėmis viktorinomis, konkursais, nutrūktgalviškais žaidimais vaikams.

BIC

Didžiausio pasaulyje DFDS „Lego“ laivo statybos surengtos, minint 150-ąsias laivybos kompanijos DFDS įkūrimo metines. Laivas pastatytas DFDS darbuotojų rankomis: didžiulius „Lego“ kaladėlių blokus dėliojo darbuotojai 75 Europos vietose, 20 šalių. Iš kaladėlių blokų gimė 12 metrų ilgio, 1,67 metrų pločio ir beveik 3 metrų aukščio laivas, sveriantis beveik 3 tonas. Jis netrukus buvo įtrauktas į Gineso rekordų knygą.

„Jubilee Seaways“ vardą gavęs laivas keliauja per DFDS maršrutų tinklą – 24 Europos miestus, tarp kurių: Geteborgas, Kalė, Djepas, Kylis, Oslas, Londonas, Amsterdamas ir kiti.

Laivas jau aplankė Vilnių ir Kauną bei dalyvavo didžiųjų burlaivių regatoje Blythe (Jungtinėje Karalystėje), taip pat dalyvaus „Lego World“ parodoje Utrechte bei Kopenhagoje.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.