80 tūkst. eurų – Panevėžio krašto bendruomenių iniciatyvoms

80 tūkst. eurų – Panevėžio krašto bendruomenių iniciatyvoms

JP / Organizatorių nuotr.

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, vykdantis programą „Mes – bendruomenė“, šiemet įsteigė 80 tūkst. eurų fondą veikloms, skatinančioms bendruomenių mokymąsi ir tobulėjimą. Konkurse dalyvauti gali visos Lietuvos bendruomenės, iš kurių kiekviena turės šansą pelnyti 10 tūkst. eurų finansavimą savo idėjai įgyvendinti.

Jau penkerius metus gyvuojanti programa padėjo įgyvendinti daugiau nei 28 bendruomenių projektus, tarp kurių net kelios Panevėžio krašte įrengtos aktyvaus laisvalaikio erdvės.

„Šalies bendruomenėse kasdien gimsta daugybė puikių iniciatyvų, deja, bet dauguma jų susiduria su lėšų trūkumu ir lieka neįgyvendintos. Matome, jog „Mes – bendruomenė“ programos dėka įgyvendinti bendruomenių projektai turi ilgalaikę naudą: žmones vienija ne tik rezultatai, bet ir pats procesas – idėjos virsmas realybe. Šių metų konkurso rekordinis, 80 tūkst. eurų, prizinis fondas skirtas iniciatyvoms, kurios skatina mokytis visą gyvenimą. Įvairūs kursai, edukacinės veiklos ar kitos mokymosi kartu formos, kurios atneš įsimintinų patirčių ir praturtins vietos bendruomenės narių gyvenimus“, – dalinasi Kristina Meidė, „Maximos“ generalinė direktorė ir priduria, kad konkurse gali dalyvauti visos Lietuvos bendruomenės.

BIC

Pasak K. Meidės, bendruomenės kasmet vis labiau stebina savo iniciatyvų įvairove. Pavyzdžiui, pernai kauniečiai elektrifikavo 1894 m. pastatytą „Parako“ sandėlį, kuris tapo pagrindine bendruomenės susibūrimų vieta, sostinės Pilaitės mikrorajone „Mes – bendruomenė“ programos dėka atnaujinta futbolo aikštelė.

Pernai metais „Mes – bendruomenė“ konkursą laimėjusios Rokiškio bendruomenės „Velykalnis“ narė Joana Jazdauskaitė sako, kad projekto įgyvendinimas padeda vienyti bendruomenę.

„Laisvalaikio erdvę prie tvenkinio su naujai suformuotu paplūdimiu, tinklinio, vaikų žaidimų aikštelėmis, vandens dviračiais, valtimis ir kitomis pramogomis bendruomenė kūrė visi bendruomenės nariai kartu. Specialistai konsultavo, kaip įrengti saugią vaikų žaidimų aikštelę ir sutvarkyti aplinkui esančią infrastruktūrą, jaunimas padėjo įrengti tinklinio aikštelę. Iki pirmojo sniego naujojoje laisvalaikio zonoje netrūko žmonių – tiek jaunimo, vaikų, tiek ir bendruomenės senjorų“, – pasakoja J. Jazdauskaitė, projekto „100-mečio kartos“ koordinatorė.

Minčiai, kad idėjos virsmas realybe sustiprina bendruomenę, pritaria ir Kupiškyje įgyvendinto projekto koordinatorė Ingrida Varnytė. Laimėjus „Mes – bendruomenė“ programą vietiniai gyventojai įkūrė aktyvaus laisvalaikio zoną prie marių, kuria gali naudotis ne tik jaunimas, bet ir senjorai bei neįgalieji.

„Kupiškio marios yra mūsų pasididžiavimas – žmonės čia renkasi ne tik pailsėti, bet ir aktyviai praleisti laisvalaikį. Pasinaudoję „Mes – bendruomenė“ programos skirtu finansavimu, šią erdvę pavertėme dar patrauklesne poilsiautojams. Sutvarkėme paplūdimį, įrengėme tinklinio, paplūdimio futbolo aikšteles. Infrastruktūra pritaikyta neįgaliesiems ir vyresnio amžiaus žmonėms. Dabar šioje vietoje pramogautojų netrūksta ne tik vasarą, bet ir žiemą“, – pasakoja projekto koordinatorė I. Varnytė, Kupiškio rajono savivaldybės darbuotoja.

Šių metų programos „Mes – bendruomenė“ pagrindinė tema – bendruomenių savišvieta – iniciatyvos, suteikiančias galimybę mokytis visą gyvenimą. Bendruomenės kviečiamos konkursui teikti projektus, kurie būtų susiję su infrastruktūros, reikalingos bendruomenių mokymuisi, vystymu arba skatintų mentorystę ir įgūdžių tobulinimą.

 

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.