16.5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 12 birželio, 2021

7 požymiai, jog pasisekė atrasti sveikus santykius

Gyvenime gausu dalykų, kuriuos spręsti yra normalu, priimtina ir naudinga: kur šį vakarą vakarieniausite, kur atostogausite, ko naujo mokysitės ir panašiai. Tačiau jeigu nuolat reikia spręsti kažką, kas liečia santykius su jūsų antrąja puse, tai reiškia, kad šie santykiai yra prastos būklės.

Santuokų konsultantai įvardija keletą esminių požymių, kurie byloja, jog santykiai turi gerą perspektyvą. Jeigu skaitant šiuos teiginius galvojate, jog jūsų su partneriu santykiuose yra priešingai, reiškia, kad bent vienas iš jūsų šių santykių nevertina pakankamai, kad būtų galima tikėtis darnos – nors ir kaip sunku tai būtų pripažinti.

1. Partneris santykiams atsidavęs šimtu procentų.

Tiek mylinčios moterys, tiek mylintys vyrai yra giliai suinteresuoti, kad santykiai būtų laimingi, sveiki, ir to siekia. Jie neturi poreikio „atsijungti“, atsiriboti, palikdami savo antrąją pusę jaustis nesaugiai, nevisaverčiai. Mylintys žmonės visada stebi, kokią įtaką jų elgesys daro santykiams, ir į tai atsižvelgia. Egoistinis mąstymas „Aš buvau įpratęs taip gyventi, ir nieko dėl santykių nekeisiu – mane privalo priimti tik tokį, kokį sutiko“ neįmanomas tikroje meilėje ir sveikuose santykiuose.

2. Partneris gali pripažinti, jog klydo.

Sveikiems santykiams yra gyvybiškai svarbu, kad abu partneriai sugebėtų pripažinti klydę. Norintis kurti brandžius, darnius santykius žmogus kivirčo metu nestos į gynybinę poziciją, nepermetinės savo kaltės kitam, nesikratys atsakomybės. Jeigu žmogus nenori prisiimti atsakomybės, jis negali mokytis ir tobulėti, taigi santykiai negali augti, o šalia esantis žmogus negali būti laimingas.

3. Humoro jausmas yra panašus, naudojamas tinkamu laiku. 

Panašus humoro jausmas yra ypač svarbus susiduriant su didesniais gyvenimo iššūkiais. Partneriai turi galėti lengvai, geraširdiškai paerzinti vienas kitą jiems abiems priimtina forma, taip pat turi mokėti pasijuokti iš savęs, kad būtų sumažinama sunkumų keliama įtampa, o sudėtingi periodai išgyvenami lengviau. Nė vienas negali erzinti piktybiškai, matydamas, kad juokiasi vienas, kai kitam tuo momentu reikia moralinio palaikymo, o juokeliai kelia blogas emocijas.

4. Partneris yra nusiteikęs augti kaip asmenybė kartu su jumis.

Santykiuose abu partneriai turi būti nusiteikę augti kaip asmenybės. Bendravimas su žmogumi, kuris nenori tobulėti, yra laiko gaišimas ir savo paties progreso stabdymas. Susitikę du skirtingi žmonės visuomet turi labai daug išmokti, kad gebėtų išsaugoti santykius. Jeigu vienas iš jų tai laiko nereikalingu ar varginančiu dalyku – tokie santykiai pasmerkti būti akmeniu po jūsų kaklu.

5. Partneris yra užjaučiantis.

Mylintis žmogus, su kuriuo galima tikėtis geros santykių perspektyvos, visada išklausys, kad ir ką benorėtumėte išsakyti. Ir klausysis jis ne naršydamas telefone ar žiūrėdamas į kompiuterio arba televizoriaus ekraną. Supratimas, atjauta, dėmesingumas – visų santykių pagrindas. Jeigu šių dalykų trūksta, kitas žmogus visuomet jausis vienišas ir įskaudintas. O vienatvės dviese jausmas – tiesiausias greitkelis į daugybę problemų: svaigalų vartojimą, kompleksų atsiradimą, nepasitikėjimą, neištikimybę ir taip toliau.

6. Partneris visuomet palaiko.

Sveikuose santykiuose partneris palaiko savo antrąją pusę bet kokiose situacijose, padeda susidūrus su baimėmis ir skatina  savivertės augimą. Kai abu žmonės poroje skatina ir palaiko vienas kitą, jie abu natūraliai tobulėja ir gerina savo gyvenimus.

7. Partneris nėra pernelyg priklausomas nuo jūsų.

Santykiuose abu partneriai turi papildyti vienas kitą ir daryti vienas kito gyvenimus gražesnius, bet vis tik turi ir išlaikyti suvokimą, kad yra atskiri asmenys. Tam tikrą savarankiškumą reikia išsaugoti, kad kitas žmogus neimtų justi naštos, išlaikytų pagarbą ir susidomėjimą partneriu.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

5 blogi įpročiai, kurie gadina santykius su antrąja puse

erikas

Santykiai per atstumą: kaip išsaugoti meilę?

erikas

Penkios meilės kalbos: banalu, tačiau itin veiksminga?

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau