2.6 C
Panevėžys
Šeštadienis, 1 balandžio, 2023

65 proc. apklaustųjų Lietuvos gyventojų palaikė Ukrainą ir padėjo ukrainiečiams

AutoriusIrtautė Gutauskaitė (ELTA)Fotolrytas.lt

Pilietinės visuomenės instituto duomenimis, praėjusiais metais vienu ar kitu būdu Ukrainą palaikė du trečdaliai (65 proc.) Lietuvos gyventojų, dalyvavusiųjų apklausose.

Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto docento dr. Mindaugo Degučio teigimu, 15 proc. respondentų ukrainiečius palaikė įvairiomis formomis.

Pavyzdžiui, 58,2 proc. aukojo, skyrė pinigų ar daiktų Ukrainai ar ukrainiečiams. 26,5 proc. apklaustųjų viešai reiškė palaikymą iškabindami Ukrainos vėliavą, ja paženklindami socialinių tinklų paskyras.

Kiek mažau respondentų – 12,4 proc. – reiškė palaikančias Ukrainą žinutes socialiniuose tinkluose, skambino į Rusiją. 9 proc. savanoriavo organizacijose, padedančiose ukrainiečiams. 8,9 proc. apklaustųjų padėjo ukrainiečiams ar juos globojo asmeniškai, o 3,2 proc. ukrainiečiams suteikė būstą, priėmė gyventi.

Piliečiai pasitiki dauguma pagalbos Ukrainai organizacijų

Vykdydami tyrimą, pilietinės visuomenės instituto ekspertai kėlė klausimą, ar tyrimo dalyviai pasitiki organizacijomis, kurios telkia paramą Ukrainai ar ukrainiečiams.

M. Degutis atkreipė dėmesį, kad net dešimtadalis (9,9 proc.) apklaustųjų nepasitiki nei viena organizacija, telkiančia paramą Ukrainai ir ukrainiečiams.

Panašus skaičius respondentų – 10,6 proc. – pasitiki visomis organizacijomis, telkiančiomis paramą Ukrainai ir ukrainiečiams.

33,1 proc. dalyvavusiųjų apklausose pasitiki dauguma pagalbos Ukrainai organizacijų. Panašus skaičius – 31,6 proc. – pasitiki kai kuriomis organizacijomis.

Nežinojo ar neturėjo nuomonės šiuo klausimu 13,6 proc., o 1 proc. į šį klausimą neatsakė.

Dr. M. Degutis pastebėjo, kad organizacijomis, telkiančiomis pagalbą Ukrainai, labiau pasitiki žmonės su aukštuoju išsilavinimu (59,4 proc. pasitiki visomis arba dauguma), gyvenantys didmiesčiuose (53,8 proc.) ir gaunantys aukštesnes pajamas (54 proc.)

2022 m. Lietuvos visuomenės pilietinės galios indekso tyrimą atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „VILMORUS“ 2022 metų spalio 11–16 dienomis. Atskiras dėmesys šių metų tyrime buvo skirtas Lietuvos visuomenės pagalbai Ukrainai ir ukrainiečiams.

Lietuvos pilietinės galios indeksą pagal mokslininkų Rūtos Žiliukaitės, Ainės Ramonaitės ir Mindaugo Degučio parengtą metodiką Pilietinės visuomenės institutas matuoja nuo 2007 metų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Per Bučos viršūnių susitikimą G. Nausėda ragino steigti Specialųjį tarptautinį tribunolą

confident-noyce

Lietuva ir 26 šalys sutarė toliau remti Ukrainos kelių ir geležinkelių atstatymą

confident-noyce

Karo nusikaltimų Ukrainoje tyrime nukentėjusiais pripažinta per 90 asmenų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau