Antradienis, 28 rugsėjo, 2021

50 km sportinio ėjimo rungtyje A. Mastianica užėmė 31-ąją vietą

Autoriusjp, lrt.ltFotoltok
A. Mastianica.

Tokijaus olimpinėse žaidynėse, Saporo meste, baigėsi antrosios vyrų sportinio ėjimo varžybos – 50 km distancijoje. Vienintelis čia startavęs lietuvis Arturas Mastianica finišavo 31-oje vietoje iš 47 varžybas įveikusių sportininkų, o čempionu tapo Lenkijos atletas Dawidas Tomala.

Lietuvis varžybas pradėjo kiek lėčiau ir po pirmųjų 5 kilometrų buvo 41-as, tačiau vėliau po truputį gerino savo vietą. Po 15 km užėmė 37-ąją vietą, įpusėjus distancijai – 38-ąją.

Ties 35-uoju kilometru lietuvis buvo 36-as, ties 45-uoju – 34-as, o iki finišo savo poziciją pagerino iki 31-osios. 2019 m. pasaulio čempionate Dohoje A. Mastianica uvo užėmęs 15-ąją vietą.

Šįkart A. Mastianica nuo čempiono atsiliko 16:35 min.

Varžybų nugalėtoju tapo lenkas Dawidas Tomala, startavęs irgi prasčiau ir po 5 km rikiavęsis 20-oje vietoje, tačiau labai greit prasibrovęs iki lyderių.

Varžybose iš viso startavo 59 sportininkai, tačiau du iš jų buvo diskvalifikuoti už taisyklių pažeidimus, o dar 10 varžybų nebaigė patys.

Tokijo vasaros olimpinės žaidynės skaičių pavidalu: kas lietuviams buvo įdomiausia?

Galutinėje medalių lentelėje – JAV ir Kinijos dominavimas bei rekordiškai žema Lietuvos vieta

Per savo olimpinį debiutą skaudžiai kritusi, bet finišavusi O. Baleišytė: šiek tiek save graužiu