Sugrįžo iš koronaviruso apimtos Italijos: Panevėžio vicemeras darbe nepasirodė

Sugrįžo iš koronaviruso apimtos Italijos: Panevėžio vicemeras darbe nepasirodė

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, BNS, Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

V. Jakštas.

Naujienų portalas JP jau rašė, kad Italijoje plintantis koronavirusas neišgąsdino Panevėžio miesto valdžios atstovų, kurie turėjo dalyvauti Gradoli miesto tradicinės šventės renginiuose. Vis tik Gradoli savivaldybės Viterbo provincijoje meras dar vasario 24 d. išleido įsakymą, raginantį atšaukti suplanuotus renginius, į kuriuos vyko panevėžiečiai.

Į komandiruotę Italijoje išvyko Panevėžio vicemeras, laikinai einantis mero pareigas, Valdemaras Jakštas, nuo pareigų iki balandžio 20 d. nušalintas meras Rytis Račkauskas, dvi miesto Tarybos narės – Loreta Masiliūnienė ir Vitalija Vasiliauskaitė bei Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Gurskienė.

BIC

Atostogos ne iš baimės

Tačiau sugrįžęs į Panevėžį, vicemeras Valdemaras Jakštas pirmadienį darbe nepasirodė – jis kovo 2-5 dienomis atostogauja.

Atostogas V. Jakštas teigė pasiėmęs ne dėl baimės, ką nors užkrėsti koronavirusu.

„Buvome tokiame regione, kur nėra jokios rizikos. Tai centrinė Italijos dalis, kuri nuo šiaurinės Italijos dalies, kur yra infekcinio viruso židinys, nutolusi daugiau kaip 500 km. Todėl jokios rizikos užsikrėsti nebuvo. Didesnė rizika mums užsikrėsti yra čia, Lietuvoje. Juk Šiauliai nuo Panevėžio tik už 80 km. Vertėtų labiau nerimauti. Atostogas šią savaitę pasiėmiau dėl asmeninių priežasčių“, – teigė politikas ir paaiškino, kodėl skrido į Gradoli, nors jau buvo gavę informaciją, kad renginys atidedamas:

„Kvietimą gavome sausio mėnesį. Tuomet ir buvo pradėta forminti išvyka, perkami bilietai. Apie tai, kad Gradolio renginys neįvyks, gavome dieną prieš išvyką. Todėl atidėti kelionės nebuvo kaip, o, kita vertus, į Gradolį vykome ne dėl paties renginio, bet dėl galimybės bendradarbiauti, sutarti dėl bendrų darbų.“

Pasigedo dėmesio

Nepaisant atšauktų renginių, įgyvendinti išvykos tikslus, pasak V. Jakšto, pavyko, o koronavirusas panikos mieste, kuriame lankėsi delegacija, nesėja.

„Be to, parvykus į Lietuvą, oro uoste buvome nuraminti, kad lankėmės regione, kuriame koronaviruso atvejai neužfiksuoti, todėl imtis papildomų saugumo priemonių nebūtina“, – pasakojo jis ir sakė, kad pasigedo Vilniaus oro uoste pareigūnų dėmesio:

„Švelniai tariant, likome absoliučiai be dėmesio. Stovėjo kariškis su plakatu, kuriame prašoma atskridusius iš Kinijos ar Šiaurės Italijos užeiti. Oro uoste buvo darbuotojai su baltais chalatais, mes patys priėjome ir paklausėme, kaip mums elgtis. Mums sakė elgtis normaliai, nes atskridome iš nepavojingo regiono.“

V. Jakštas.

Konsultavosi su specialistais

Vicemeras V. Jakštas, netgi patss priėjo prie medikų ir klausė, kaip elgtis darbe.

„Bendravome su Nacionalinio visuomeninio sveikatos centro (NVSC), Užsienio reikalų ministerijos (URM) specialistais. Iš visų gavome atsakymą, kad Italijoje buvome ne rizikos zonoje ir nerimauti nėra reikalo. Prašėme ir kraujo tyrimus atlikti, bet mums buvo paaiškinta – nėra reikalo. Tyrimai atliekami, kai būtina, kai jaučiama, jog apsikrėtė virusu. Mums net parodė, kad iš Milano grįžtantiems yra skirtas kitas takas ir ten patikra vyksta“, – paaiškino Panevėžio miesto vicemeras.

Nustatyti užkrėsti regionai

NVSC Panevėžio departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Dovilė Brajinskienė aiškino, kad stebėti savo sveikatą rekomenduojama žmonėms, kurie neseniai grįžo iš Kinijos (visos provincijos), Šiaurės Italijos regiono (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai), Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos, Singapūro.

„Rekomenduojame 14 dienų, nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos, likti namuose ir stebėti savo sveikatą. Tuo laikotarpiu darbdavių, kurių įmonėse dirba ar siekia įsidarbinti žmonės, neseniai lankęsi minėtose paveiktose teritorijose, prašoma suteikti galimybes jiems dirbti namuose nuotoliniu būdu. Jei to nepavyksta padaryti, tuomet asmenys gali kreiptis į NVSC, kuris organizuos nedarbingumo išdavimą“, – sakė D. Brajinskienė ir tęsė:

„Kaip suprantu Panevėžio valdžios delegacija grįžo iš Italijos regiono, kuriame nesiaučia koronavirusas. Jiems tikrai nereikia nedarbingumo pažymų, nereikia stebėti ir nedirbti 14 dienų, nereikia ir tyrimų. Juolab kad atliekamų tyrimų apkrovos didelės ir didinti jas todėl, kad būtų saugiau, tikrai nėra reikalo.“

R. Račkauskas.

Pasigedo objektyvumo

Laikinai nuo pareigų nušalintas Panevėžio meras R. Račkauskas teigė esąs apstulbęs tokia tvyrančia panika.

„Viską reikia vertinti objektyviai ir aiškiai apibrėžti saugumo sritis. Labiau reikia saugotis čia vietoje, nes Šiauliuose vienas žmogus negaluoja. Italijoje nuo užkrėstos zonos buvome labai toli. Mano galva, didesnė grėsmė yra ne pats virusas, bet panika, kuri šiuo metu skleidžiama. Grįždami konsultavomės su specialistais ir pareigūnais. Jie mus nuramino ir paaiškino, kad be baimės galime grįžti į Lietuvą – grįžtame ne iš rizikos rajono. Kurstyti sąmoningai paniką – nerimta. Reikia remtis objektyviais dalykais“, – aiškino jis.

Atostogų neėmė

Komandiruotėje taip pat buvusi Panevėžio savivaldybės Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė D. Gurskienė paaiškino, kad nesiruošė imti atostogų ir dirba.

„Nėra prasmės. Kodėl turėčiau taip elgtis? Jokios panikos nėra, nes grįžome iš saugaus Italijos regiono. Ten nėra užfiksuota nė vieno susirgimo. Tą mums paaiškino ir Vilniaus oro uoste. Sakė, kad jokios grėsmės nėra ir panikuoti neverta. Tuo labiau, į darbą eiti reikia, todėl ir esu darbe“, – naujienų portalui JP sakė D. Gurskienė.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

1 KOMENTARAS

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.