6.3 C
Panevėžys
Penktadienis, 19 balandžio, 2024

30 metų Panevėžio rajono savivaldybėje dirbantis R. Vilys: „Nieko nėra baisiau, kai tavo gyvenime niekas nesikeičia“

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
R. Vilys.

Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus darbuotojai sveikina ilgametį savo darbuotoją. Šiandien sukanka trisdešimt metų, kai šiame skyriuje dirba bene svarbiausias Panevėžio krašto meno ir kultūros žinovas, „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi apdovanotas Remigijus Vilys. Jis daug metų buvo žinomas, kaip orkestro „Panevėžio garsas“ vadovas, šalies orkestrų čempionatų ir jau 30 metų gyvuojančių kapelų varžytuvių „Kapelmaušis“ sumanytojas, gatvės renginio „Dūdų vasara“ ir mažuose miesteliuose vykstančių muzikinių varžybų „Vario audra“ įkvėpėjas bei organizatorius.

To nesitikėjau

„Tiek išbūti valstybės tarnyboje labai daug. Pamenu kaip, nenorėjau dirbti biurokratinio darbo, bet mane įkalbino ateiti ir pabandyti. Galvojau, padirbsiu kelerius metus ir viskas tuo pasibaigs. Tikrai nesitikėjau, kad čia išbūsiu taip ilgai ir mane patį taip ilgai išlaikys“, – šypsojosi ir pats stebėjosi tokia sukaktimi Panevėžio rajono savivaldybė Švietimo, kultūros ir sporto skyrius vyriausias specialistas R. Vilys.

Bendri tikslai – didžiausia vertybė

Paklaustas, kaip dabar vertina trisdešimtiems metų patirtį valstybiniame darbe, R. Vilys pasakoja: „Tada buvo jau laisva Lietuva, reikėjo kurti naują, kitokią šalį. Buvome visi energingi ir veržlūs, o šiandien turime gerą kolektyvą ir aplinką kurioje dirbame. Turbūt dirbi su žmonėmis – sudėtingiausia, bet iš kitos pusės žiūrint –  įdomiausia. Jeigu atsiranda žmonių, kurie nori kažką kartu daryti ir kurti, turi bendrų tikslų – tai yra didžiausia vertybė. Turime puikiai suformuotą komandą, stuburą – skyriaus vedėją ir kitus darbuotojus su kuriais 30 metų dirbame kartu“.

R. Vilys.

Kelia sparnus

R. Vilys pažymėjo, kad jį bene labiausiai džiugina, kada maži Panevėžio rajono renginiai, meno kolektyvai, įvairūs kultūriniai projektai išauga į didelius, žinomus ne tik rajone, bet ir Lietuvoje, Europoje.

„Tai savotiškai kelia sparnus. Atrodo, daugiau nebedarysiu, nenoriu, pavargau, bet, kai renginys įvyksta, grįžta geri atsiliepimai ir geros emocijos – viską atperka. Tvirtai atsistoji ir toliau dirbti, nes gera, nors ir sunku“, – kalbėjo R. Vilys.

Išjudinti žmones – sunkus darbas

Specialistas atviras, sako visada darbe naudoja tai, ką moka geriausiai – ir sąstingio ir nežinomybės stengiasi išjudinti kiekvieną.

„Išjudinti žmones – sunkiausias darbas. Sudėtingiausias momentas būna iki tol, kol žmonės patikti, kad reikia daryti, veikti, kad bus gerai. Kai įsivažiuoja, tai tada ir važiuoja, bet, jeigu vėl reikia kažką keisti, vėl pasidaro sunku. Bet juk tas keitimasis yra labai geras. Nieko nėra baisiau kai tavo gyvenime niekas nesikeičia“, – patirtimi dalinosi R. Vilys.

K. Rimkus.

Žinojo jo vertybes

Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus prisimena: „Reikėjo pavaduotojo kultūrai. Vyko diskusijos su miesto ir rajono kultūrų įstaigų vadovais. Tuo metu Remigijus vadovavo „Garsui“. Žinojom, kad jis yra kūrybingas, iniciatyvus, organizuotas. Pradėjau jį kalbinti, žadėjau sudaryti visas sąlygas skleistis jo gerosios savybėms. Jis sutiko ir Remigijus, mano įsakymų, įdarbintas 1992 metais sausio 15 dieną. Tuomet jis buvo 26-erių metų jaunuolis“.

Panevėžio rajono savivaldybėje R. Vilys pradėjo dirbti 1992 metais sausio 15 dieną.

Susitvarko su viskuo

A. K. Rimkus džiaugėsi, kad R. Vilys pateisina visus lūkesčius ir net daugiau.

„Jo įdirbis didžiulis, pradedant nuo „Kapelmaušio“ ir kitų rajono, šalies renginių, konkursų, orkestrų, asociacijos veiklos, projektų, kultūros tarybos. Akivaizdu, kad jis turi mokymosi visą gyvenimą nuostatą. Remigijus moka pokyčius planuoti ir valdyti. Yra drąsus ir ryžtingas. Šiame darbe yra ir rutininės veiklos, daug administracinių dalykų, ne vien tik kūryba. Čia reikia mokėti viskam paskirstyti laiką, bet jis puikiai susitvarko ir viskuo. Džiaugiamės, kad turim kompetentingą darbuotoją, autoritetą, Lietuvos lyderį savo srityje“, – sakė A. K. Rimkus.

Biografija

 

Remigijus Vilys dirigentas, pedagogas. 1984 m. baigė J. Švedo pedagoginę muzikos mokyklą. 1984–1991 m. studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2002 m. Vilniaus pedagoginiame universitete įgijo muzikos edukologijos kvalifikacinį magistro laipsnį, 2005 m. Vilniaus dailės akademijoje – kultūros vadybos ir politikos kvalifikacinį magistro laipsnį.

 

Nuo 1992 m. iki dabar dirba Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiuoju kultūros specialistu. 1992–2002 m. – Panevėžio konservatorijos, vėliau – Panevėžio pagrindinės muzikos mokyklos mokytojas metodininkas.

 

Nuo 1996 m. – Panevėžio kolegijos dėstytojas. 1997–1999 m. – Panevėžio rajono savivaldybės mero patarėjas kultūros ir jaunimo klausimais. 1992–2010 m. – Panevėžio orkestro „Panevėžio garsas“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas, buvo daugelio šios įstaigos įgyvendintų projektų iniciatorius ir vadovas. 1999–2011 m. vykdė Lietuvos savivaldybių kultūros administracijos Kultūros savivaldos kolegijos kanclerio pavaduotojo pareigas; 2000–2011 m. buvo Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos projektų ir rengiamų dokumentų ekspertų darbo grupės narys, vienas iš Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos steigėjų, nuo organizacijos įkūrimo – asociacijos prezidentas.

 

Atstovauja Lietuvai tarptautinėje organizacijoje EBBA (Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija). Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato idėjos autorius, iniciatorius ir projekto vadovas (projektas vykdomas kasmet nuo 2002 m.); 2003 m. pasaulio lietuvių dainų šventės „Mes“ bei 2007 m. Lietuvos dainų šventės „Būties ratu“ orkestrų programų vyriausiasis meno vadovas; 2009 m. Lietuvos tūkstantmečio dainų šventės „Amžių sutartinė“ orkestrų programų ir projekto „Vario audra“ vyriausiasis meno vadovas; 2012 m. moksleivių dainų šventės dirigentas; tarptautinių ir respublikinių atlikėjų konkursų vertinimo komisijų narys; tarptautinių mokymų, organizuotų Danijos kultūros instituto ir Lietuvos, Latvijos, Estijos kultūros ministerijų, dalyvis; tarptautinių atlikėjų meistriškumo kursų organizatorius; ilgalaikių jaunimo meninio užimtumo projektų organizatorius, iniciatorius, tarptautinių projektų organizatorius.

 

2009 m. liepos 6 d. Lietuvos Valstybės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajono meras su verslo asociacijos atstovu aptarė bendradarbiavimo galimybes

confident-noyce

Nekilnojamojo turto prekyba Panevėžio rajone – nurimusi

confident-noyce

Panevėžio rajono Metų kultūros darbuotojos vardas – miežiškietei B. Titienei

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau