30 metų J. Balčikonio gimnazijai vadovaujantis R. Dambrauskas: „Man labai pasisekė“

30 metų J. Balčikonio gimnazijai vadovaujantis R. Dambrauskas: „Man labai pasisekė“

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

R. Dambrauskas.

Jau trisdešimt metų J. Balčikonio gimnazijai vadovauja Raimondas Dambrauskas.

Prieš 30 metų, 1990 metų vasario 1 dieną, švietimo įstaigai vadovauti pradėjo R. Dambrauskas. Tuomet jam, sulaukęs pensinio amžiaus, mokyklos raktą ir kitas regalijas perdavė ilgametis šios ugdymo įstaigos direktorius Vytautas Baliūnas.

BIC

Trisdešimt metų gimnazijai vadovaujantis R. Dambrauskas gerai pamena, kaip jis tapo dar tuomet 1-osios vidurinės mokyklos vadovu.

„Šioje mokykloje dirbau antraeilėse pareigose – turėjau pamokų. Sužinojau, kad nuo vasario 1 dienos iš pareigų traukiasi ilgametis mokyklos direktorius V. Baliūnas. Pasiūlė dalyvauti, vadinamajam konkurse. Tuomet konkursų nebuvo – mokyklų vadovų kandidatūras tvirtindavo Švietimo skyriaus vedėjas. Tuomet skyriui vadovavo Stasys Jurgaitis“, – prisiminė 30-ties metų senumo įvykius.

Pasak J. Balčikonio gimnazijos direktoriaus, švietimo įstaigos vadovai buvo renkami iš dviejų kandidatūrų.

„Antroji kandidatė buvo Akvilė Bakutienė. Vadinamajame konkurse dalyvavau su sąlyga, jei mane išrinks mokyklos mokytojai. Balsavimo rezultatai buvo mano naudai, todėl sutikau nuo 1990 m. vasario 1 dienos vadovauti mokyklai. Buvo kur kas smagiau pradėti vadovauti įstaigai, kai tavimi pasitiki mokytojai“, – tvirtino R. Dambrauskas ir pasidžiaugė:

„Labai džiaugiuosi, didžiuojuosi ir pasitikiu J. Balčikonio gimnazijos kolektyvu. Iki šiol prisimenu vadovavimo pradžią. Man labai pasisekė, nes prieš 30 metų patarimais labai padėjo V. Baliūnas. Deja, jo jau nebėra. Buvo įvairių metų: sunkių, džiaugsmingų, permainingų, bet jau 30 metų esu J. Balčikonio gimnazijos vadovas ir tuo labai didžiuojuosi“, – neslėpė džiaugsmo R. Dambrauskas.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

1 KOMENTARAS

  1. Su atmintim ne kas… Kitaip – būtų keista neprisiminti tuometės darbovietės pavadinimo. Juk net nuo 1970 m. mokykla turi Juozo Balčikonio vardą.

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.