24-erių vargonininkas iš Smilgių P. Puleikis: „Mane įkvepia bendruomenė“

AutoriusDOMINYKAS GŪRAFotoASMENINIS ALBUMAS
P. Puleikis.

Šiandien retas savo vietos pasaulyje ieškantis jaunuolis, ją suranda bažnyčioje. 24-erių muzikos pedagogas Paulius Puleikis būtent čia – Smilgių Šv. Jurgio bažnyčioje – realizuoja savo muzikinius sugebėjimus – vaikinas groja vargonais.

Spalvinga kasdienybė

Paulius neapsiriboja tik vargonininko darbu Šv. Jurgio bažnyčioje.

„Šiuo metu laikas bėga labai greitai, nes darbų ir veiklų yra nemažai. Mano darbas orientuotas ne tik į bažnyčią, bet ir į jaunosios kartos ugdymą. Mat, po ilgų savęs paieškų, pasirinkau muzikos pedagogikos kelią“, – pradėjo pasakoti muzikantas.

Tvirtą jaunuolio apsisprendimą sieti savo gyvenimą su muzika liudija jo išsilavinimas.

„Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje pabaigiau muzikos pedagogikos bakalaurą. Šiuo metu studijuoju muzikos pedagogikos magistrą. Tiesą sakant, magistro laipsnis šioje srityje yra vienas iš mano dabartinių tikslų, todėl visas veiklas, susijusias su studijomis, laikau prioritetinėmis“, – pasakojo P. Puleikis.

Šiais metais muzikantas įsidarbino Ramygalos lopšelyje-darželyje „Gandriukas“.

P. Puleikis.

„Ten dirbu meninio ugdymo mokytoju. Šis darbas su jaunąja karta mane labai įkvepia – tai tikras džiaugsmo ir gerų emocijų šaltinis. Kuo toliau, tuo labiau įsitikinu, kad pedagogo kelias išties skirtas man“, – įspūdžiais dalinosi Paulius.

Greta studijų, bažnyčios ir darželio atsirado dar viena profesinė stotelė – Panevėžio muzikinis teatras. Ten P. Puleikis dainuoja chore.

Savęs paieškos

Šiuo metu Paulius yra tvirtai apsisprendęs mokyti muzikos kitus, tačiau tokį sprendimą priėmė ne iškart.

„Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijoje pasirinkau tūbos instrumento specialybę. Baigęs mokyklą, dar nežinojau, kokį muzikinį kelią rinktis. Taip ir neapsisprendęs, įstojau į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kur kaip atlikėjas mokiausi tūbos specialybės. Po pusmečio supratau, kad atlikėjo kelias ne man. Tik tada ir pasirinkau mokytis muzikos pedagogikos“, – pasakojo Paulius.

Vis dėlto, muzikos galią jaunasis vargonininkas pajautė dar vaikystėje. Paulius neabejojo – muzika yra jo kelias.

„Muziką pažinau gana anksti. Man buvo septyneri, kai teta atvedė į Smilgių kultūros centrą, kur pradėjau groti smuiku vaikų ir jaunimo kapeloje „Smilgenė“. Kapelai skyriau nemažai metų, tačiau šį pirmąjį mano muzikinį etapą nutraukė persikraustymas į Perekšlius“, – apie pirmuosius žingsnius muzikos pasaulyje kalbėjo P. Puleikis.

„Perekšlių kaime nenustojau groti. Paskatintas Ligitos Bilevičienės, pradėjau groti tūba ir įsitraukiau į orkestro „Saulutė“ veiklą. Taigi, dalyvavimas muzikiniuose kolektyvuose, meilė muzikai ir įsitikinimas, kad tai yra mano ateitis lydėjo mane nuo pat vaikystės“, – šypsojosi muzikantas.

Melodijos Dievui

Jaunuoliui groti taip pat svarbu, kaip ir garbinti Viešpatį. Paulius nuo ankstyvo amžiaus atrado būdą suderinti šias dvi asmenines pareigas.

„Močiutė mane vesdavosi į Smilgių bažnyčią jau nuo pat mažumės, todėl jau tada buvau aktyvus parapijos narys, o būdamas maždaug vienuolikos metų, pradėjau giedoti Smilgių bažnyčios chore. Vienu metu nutiko taip, kad bažnyčia liko be vargonininko. Parapijos klebonas labai vertino mano muzikinius gabumus, todėl pasiūlė eiti vargonininko pareigas – tą darau jau nuo 2017 metų“, – pasakojo Paulius.

„Bažnyčios ansamblį šiuo metu sudaro septyni žmonės. Aš groju, kiti gieda ir taip kartu šloviname Viešpatį bei stengiamės kiekvieną sekmadienį pradžiuginti parapijiečius giesme“, – pridūrė vaikinas.

24-erių vargonininkas iš Smilgių P. Puleikis: „Mane įkvepia bendruomenė“.

Įkvepia bendruomenė

Vaikinas suspėja viską – Ėriškiuose vadovauja vokaliniam ansambliui.

„Ėriškių kultūros centre nuo 2021-ųjų dirbu meno vadovu. Subūriau moterų vokalinį ansamblį, kuriame dainuoja šešios moterys. Tiesą sakant, būti muzikantu kolektyve arba kolektyvui vadovauti – tai visai kitokia, unikali ir prasminga patirtis. Grojant ansambliuose, kapelose, bažnyčioje, chore ir vadovaujant kolektyvui išmokau labai daug, pritaikiau daug teorinių žinių, įgytų studijose“, – atviravo Paulius.

Pasak muzikanto, jo kūrybinė mūza yra bendruomenė.

„Mane įkvepia aplinka. Palaikanti ir skatinanti šeima, už gražų giedojimą ir grojimą dėkojantys parapijos nariai, besišypsantys vaikai bei į kolektyvus susibūrę žmonės, kuriems patinka muzika ir kartu praleistas laikas“, – šypsojosi jaunuolis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Jauniausias „7bet-Lietkabelio“ žaidėjas N. Stuknys: „Mano svajonė – Eurolyga“

confident-noyce

Profesionalus fotografas iš Ramygalos R. Dūda: „Mano tikslas parodyti žmonėms, kad jie – gražūs“

confident-noyce

„Sidabrinės nakties“ karališkas duetas – R. Dulkytė ir P. Fedč – atskleidžia sėkmės formulę

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau