27.1 C
Panevėžys
Šeštadienis, 25 birželio, 2022

Panevėžio jaunimo organizacijos: „Esame stiprūs jaunų žmonių atstovai“

Panevėžio kolegijoje įvyko Panevėžio jaunimo organizacijų pavasario mokymų sesija, organizuojama Panevėžio miesto savivaldybės kartu su Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ (PAS) bei Panevėžio kolegija.

Pagrindinis renginio tikslas – Panevėžio jaunimo nevyriausybinių organizacijų (JNVO) stiprinimas. Pavasario mokymų sesijoje dalyvių laukė profesionali programa, sukurta atsižvelgiant į miesto jaunimo organizacijų pasiūlymus bei poreikius. Pagrindinė mokymų dalis vyko 5-iose darbo grupėse, siekiant kuo kokybiškiau apmokyti kiekvieną jaunimo organizacijos atstovą.

Mokymų akcentas – profesionali renginio programa

PAS renginį pradėjo įvadine sesija supažindindami su  Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ bei papasakodami apie savo veiklą, struktūrą ir planuojamas iniciatyvas. Taip pat jaunuoliai buvo supažindinti mokymų sesiją priėmusios Panevėžio kolegijos studijų programomis ir galimybėmis. Panevėžio kolegija – inovatyvi, aktyvi, patraukli Lietuvos ir užsienio studentams aukštoji mokykla, pripažinta lyderė ugdant verslumą, telkiant visuomenę ir ūkio subjektus kurti studijų, verslo, mokslo sinergijas Panevėžio regiono ir šalies pažangai užtikrinti. Panevėžio kolegija kviečia visus norinčius studijuoti biomedicinos, socialinių mokslų bei technologijų srityse.

Sesijai įsibėgėjus, prasidėjo Panevėžio „City Alumni“ moderuojama diskusija „Jaunas Panevėžys: kodėl tai ne laikina stotelė, o geriausia vieta Veikt?“.

Diskusijoje dalyvavo Adelė Juškūnaitė („Kurk Lietuvai“, Panevėžio „City Alumni“ asociacija), Akvilė Svidraitė (Panevėžio „City Alumni“ asociacija), Monika Gritėnaitė (vadovaujanti privačiam darželiui „Vaikystės sodas“) bei Darius Velička (tarptautinę patirtį turintis, grįžęs ir čia dirbantis panevėžietis, Panevėžio „City Alumni“ asociacija).

Diskusiją moderavo Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narys bei aktyvus visuomenės veikėjas Daumantas Simėnas. Dalyviai ragino jaunus žmones nebijoti išvykti iš Panevėžio, pasisemti naujų žinių, aplankyti naujas vietas ir tuomet sugrįžti kurti Panevėžiui. Miestas buvo apibūdintas kaip ne tik besiplečianti robotikos sostinė, bet ir pasiūlyta kultūros sostinės idėja, prisimenant teatro laikus Panevėžyje.

Sesijos metu taip pat buvo pristatyta Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), apie kurią nuodugniai papasakojo LiJOT valdybos narys – Tadas Vadvilavičius. Kalbėta apie tai, kas yra LiJOT ir kaip ši taryba veikia Lietuvoje, vienydama ir atstovaudama jaunimo organizacijoms bei jauniems žmonėms.

Pranešimą „Kodėl regioninė jaunimo politika tai visų nevyriausybinių jaunimo organizacijų reikalas?“ atvyko skaityti Jurgita Juodišiūtė  – LiJOT valdybos alumni bei aktyvi visuomenininkė, kuri paaiškino jaunimo politikos svarbą bei būtinybę regioninėse organizacijose.

Darbo grupės skatino sistemingiau veikti jaunimo organizacijose

Dalyviai pasiskirstė i penkias darbo grupes, kuriose mokėsi didžiąją programos dalį. Tadas Vadvilavičius (LiPSA prezidentas bei LiJOT valdybos narys) ne tik pristatė Lietuvos jaunimo organizacijų tarybą, bet ir vedė darbinę grupę „Efektyvus vadovavimas nevyriausybinei organizacijai“. Jurgita Juodišiūtė kalbėjo apie regioninę jaunimo politiką „Organizacijos atstovavimas regioninėje jaunimo politikoje – kaip?“ darbo grupėje. Arnas Sudentas (VU studentų atstovybės narys, International Conference The COINS marketingo koordinatorius) buvo atsakingas už „Verslas ir JNVO – kaip pasiekti visiems naudingų rezultatų?“ darbinę grupę. Vaidas Baronas (generalinis projektų valdymo bendrovės BARONS GROUP direktorius) papasakojo apie savo patirtį projektų valdymo srityje bei vadovavo darbo grupei – „Sėkmingas projektų valdymas JNVO – pirmieji žingsniai stabilumo link“. Dalia Kutraitė – Giedraitienė, didžiulę patirti sukaupusi redaguojant įvairias LRT laidas, buvusi įmonės UAB „Strateginių komunikacijų centras“ direktorė, Vilniaus universiteto dėstytoja, vedė darbinę grupę „Kokia komunikacija yra pasiekianti jaunus žmones?“.

Savo sričių profesionalai siekė supažindinti su jaunimo organizacijų profesionalesniu veikimu ir įrodyti, kad organizuojant veiklas sistemingai, pasiekiami kur kas geresni bei naudingesni rezultatai JNVO nariams bei visuomenei.

Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ – ekspertinė, jaunimo organizacijas vienijanti, stiprinanti ir jų interesams viešajame sektoriuje atstovaujanti jaunimo organizacijų taryba. Savo veikloje PAS vienija ir atstovauja 12 jaunimo organizacijų interesams Panevėžio mieste.

Renginys yra Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamos RJOT veiklos programos „PAS – jau 20 metų su Panevėžio jaunimu!“ 3 uždavinio veikla, finansuota Panevėžio miesto savivaldybės administracijos.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžyje pagerbtas labiausiai šiais metais pasižymėjęs jaunimas

confident-noyce

„Apskritasis stalas“ surengė Panevėžio jaunimui skirtą diskusiją

confident-noyce

Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga siekia didesnio jaunimo įgalinimo

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau