4 C
Panevėžys
Antradienis, 13 balandžio, 2021

2022 metų Europos kultūros sostinė bus Kaunas

2022 metų Europos kultūros sostinė bus Kaunas, paskelbta trečiadienį Kultūros ministerijoje vykstančioje atrankos rezultatų paskelbimo ceremonijoje.

„Mano dalis bus pati trumpiausia, bet pati svarbiausia – rekomenduoti jums Europos kultūros sostinę 2022-ieji: Kaunas“, – pranešė ekspertų grupės vicepirmininkas Alainas Hutchinsonas (Alainas Hačinsonas).

„Kaip miesto meras, tai labai džiaugiuosi už visą miesto bendruomenę. (…) Kauniečiai, Kauno rajono gyventojai – su švente!“ – Kultūros ministerijoje kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

„Ačiū, kad pralaimėjote, nors siekėte laimėti. Tiek jūs, tiek mes verti – padarykime bendrų projektų, kad visi būtų patenkinti“, – pridūrė jis, kreipdamasis į Klaipėdą.

Kaunas konkurse prisistatė kaip šiuolaikinė sostinė, siedamas tai su miesto tarpukarine laikinosios sostinės tapatybe. Klaipėda, kuri paraišką teikia drauge su Palanga ir Neringa, save pateikė kaip susitikimų vietą,besikeičiantį miestą, nepaklūstantį įprastinėms istorijos, identiteto, geografijos koordinatėms.

„Prašau, neapleiskite šių vizijų, nesvarbu, koks bus rezultatas. Jūs tai skolingi sau, savo piliečiams, ir Europai“, – kalbėjo atrankos ekspertų grupės pirmininkė Agnieszka Wlazel (Agnieška Vlazel).

Šiedu miestai dėl Europos kultūros sostinės vardo varžėsi antrajame etape, kai buvo atrinkti iš šešių Lietuvos miestų-kandidatų.

Kauno miesto savivaldybė paraišką teikia drauge su Kauno rajonu. Kauno miestas projektui yra numatęs 12 mln. eurų, Kauno  rajonas – dar 4 mln. eurų. Kaunas ruošiasi programai, pabrėždamas savo virsmą iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę, projekte numatyta kurti vientisą miesto naratyvą su europietiškosios tapatybės apmąstymu.

Savo programa Kaunas siekia tapti labiau bendruomenišku: miestu, kurio gyventojams rūpi kaimynai, aplinka, o kultūra yra ne tik kasdienis žodis, bet ir veikla.

„Pagaliau pasibaigė šis ilgas atrankos etapas, kuris truko beveik trejus metus. Visi labai jaudinomės, buvome šiokioje tokioje įtampoje. (…) Tai yra savotiškas šansas ne tik padaryti didelius kultūrinius pokyčius, bet ir tuo pačiu sustiprinti socialinius, urbanistinius ir ekonominius procesus“, – sakė kultūros ministrė Liana Ruokytė–Jonsson.

„Linkėčiau laimėjusiai sostinei deramai atstovauti Lietuvai ir savo programą įgyvendinti visu šimtu procentų“, – teigė ministrė.

L.Ruokytė-Jonsson pripažino, kad jos širdis skyla į dvi puses, nes jai brangus tiek Kaunas, tiek Klaipėda.

Kultūros ministerija pažymėjo, kad artimiausiu metu sprendimą dar turi oficialiai patvirtinti Lietuvos valdžios institucijos.

Kauną pasveikino ir eurokomisaras Tiboras Navracsicsius (Tiboras Navračičas), atsakingas už švietimą, kultūrą, jaunimo reikalus ir sportą.

„Neabejoju, kad Kauno svečiai iš Europos ir viso pasaulio šalių turės puikių galimybių pažinti miestą ir susipažinti su turtingu jo kultūros paveldu, kartu įvertinti ir mūsų žemyno kultūrų įvairovę. Kaip rodo daugelio ankstesnių Europos kultūros sostinių pavyzdys, šis titulas gali duoti didelės ilgalaikės kultūrinės, ekonominės ir socialinės naudos“, – teigia eurokomisaras, kurį cituoja Kultūros ministerija.

2022 metais bus dvi Europos kultūros sostinės: Be Kauno, turėtų būti atrinktas miestas Liuksemburge, į antrą etapą pateko Ešo prie Alzeto miestas. Dėl jo patvirtinimo kultūros sostine bus sprendžiama rudenį.

Europos kultūros sostinės vardas kasmet suteikiamas ne daugiau kaip vienam miestui kiekvienoje iš dviejų valstybių narių. 2022 metais dvi valstybės narės, kurių miestams suteikiama teisė gauti Europos kultūros sostinės vardą, yra Lietuva ir Liuksemburgas.

bns


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kaune aptikus seno mūro fragmentų sustabdytos statybos

confident-noyce

Kauno savivaldybės taryba patvirtino deficitinį 2021 metų biudžetą

confident-noyce

Kauno biudžeto planas – 390 mln. eurų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau