2020–2021 mokslo metai – iššūkis Panevėžio rajono švietimo įstaigoms

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, BNS

Ekstremali situacija visoje šalyje dėl COVID-19 ligos plitimo grėsmės pakeitė 2020–2021 mokslo metų eigą – jie pažymėti pandemijos ženklu. Panevėžio rajono savivaldybė ir visos rajono švietimo įstaigos atsakingai ruošiasi naujiems mokslo metams ir jų eigą derina pagal civilinės saugos sistemos parengties trečią lygį.

Vyksta vaizdo renginiai

Rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Rimkus aiškino, kad iki rugsėjo 1-osios rajono švietimo įstaigų vadovai dalyvavo nuotoliniuose renginiuose.

„Nacionalinio švietimo agentūra surengė vaizdo renginį apie pasirengimą 2020–2021 mokslo metams. Jame dalyvavo beveik visi Panevėžio rajono mokyklų direktoriai, o jei negalėjo – jų pavaduotojai ugdymui. Panašų vaizdo renginį surengė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Jame buvo akcentuoti bendrųjų ugdymo planų pakeitimai ir jų įgyvendinimo galimybės. Mokyklos matuojasi COVID-19 pandemijos suknelę ir derina ugdymo procesus naujomis sąlygomis“, – vaizdingai aiškino skyriaus vedėjas K. Rimkus.

K. Rimkus.

Kinta daugelis dalykų

Pasak jo, pandemija pakeitė daugelį dalykų švietimo įstaigose.

„Keičiasi ne tik ugdymo procesas, bet atvykimas į mokyklas, maitinimas. Kinta daugelis dalykų ir su naujovėmis teks susigyventi. Nenorime, kad prasidėjus mokslo metams neatsitiktų taip, kaip atsitiko kai kurių Vokietijos regionų mokyklose – vos prasidėjus mokslo metams po savaitės teko mokyklas dėl COVID-19 uždaryti“, – perspėjo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas.

K. Rimkaus nuomonė, kad Panevėžio rajono švietimo įstaigų neištiktų Vokietijos mokyklų likimas, būtina atsakingai ruoštis 2020–2021 mokslo metams.

„Vos tik baigėsi dėl pandemijos paskelbimo šitie mokslo metai, švietimo įstaigos ruošiasi naujiems. Vyksta periodiniai vaizdo pasitarimai, konsultacijos. Siūloma aktualiausia mokymosi informacija ir naudingos nuorodos pedagogams. Be to, būtina domėtis nuolat kintančia Panevėžio rajono Visuomenės sveikatos biuro informacija“, – aiškino skyriaus vedėjas.

Tęsdamas pasakojimą jis sakė: „Kai kurie dalykai buvo padaryti dar pavasarį, kai švietimo įstaigose dėl pandemijos pasikeitė ugdymo procesas – mokslai vyko nuotoliniu būdu. Paskirstyti kompiuteriai mokykloms: 480 planšetinių kompiuterių ir 12 nešiojamųjų kompiuterių, Velžio gimnazijos egzaminų centrui įrengta vėdinimo ir kondensionavimo sistema.“

Ugdymas šeimoje

Anot Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo, pasiruošta ir naujiems mokslo metams.

„Paskirstyti nupirkti mokykloms Tele2 modemai, nuotoliniai termometrai. Be to, mokytojams perkami apsauginiai daugkartinio naudojimo veido skydeliai. Tiesa, nepamiršti ir finansiniai dalykai – mokyklų direktoriams nuo rugsėjo 1-osios didėja pareiginės algos koeficientas. Dar už 15 tūkstančių eurų nupirktos „Eduka klasė“ licencijos skaitmeninio mokymosi procesui mokytojams ir moksleiviams“, – pasakojo apie pasiruošimus mokslo metams K. Rimkus ir pristatė galimybę vaikus ugdyti šeimoje.

„Tokia galimybė atsiras Raguvos gimnazijoje. Bus užtikrintas ugdymo procesas šeimoje“, – detalizavo skyriaus vedėjas.

Apribojimų nemažai

„Švietimo įstaigos negalės nuomoti nenaudojamų patalpų. Mokymo procesai vyks toje pačioje klasėje. Nebent ugdymo procesui reikės specialaus kabineto. Moksleivių persirengimo spintelės privalės būti tame pačiame aukšte, kaip ir mokymosi vieta. Keisis ir moksleivių maitinimo sąlygos. Vaikai valgys arba klasėse iš vienkartinių indų, arba valgykloje, bet pagal nustatytą tvarką. Valgyklose neliks švediškų stalų“, – pristatė apribojimus K. Rimkus.

Ir dar jis pridūrė: „Kadangi didžioji dalis moksleivių Panevėžio rajone vežiojami, tai didžiulis dėmesys skiriamas bus mokyklinių autobusų dezinfekcijai. Be to, dezinfekcija svarbi ir mokyklose. Siekiame, kad 2020–2021 mokslo metai vyktų normaliai, o ugdymo procesas nenutrūktų.“

Didės algos

Prieš pat naujuosius mokslo metus Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informavo, kad mokytojams didės atlyginimai.

Ikimokyklinio ugdymo pedagogams jie vidutiniškai didės 46 proc., priešmokyklinio ugdymo pedagogams – vidutiniškai 30 procentų. Šių pedagogų atlyginimai nuo rugsėjo 1-osios susilygins su bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimais.

Anot ministerijos pranešimo, palyginti su praėjusių mokslo metų pradžia, mokytojo, dirbančio pagal bendrojo ugdymo, profesinio mokymo, neformaliojo švietimo programas, vidutinis atlyginimas naujais mokslo metais turėtų būti didesnis 120 eurų iki mokesčių.

Ikimokyklinio ugdymo pedagogo vidutinis darbo užmokestis turėtų augti 445 eurais neatskaičius mokesčių, priešmokyklinio ugdymo pedagogo – 300 eurų iki mokesčių.

Konkretus kiekvieno pedagogo atlyginimas priklauso nuo jo darbo stažo, turimos kvalifikacijos, darbo krūvio.

Šių metų biudžete finansavimas švietimui, mokslui ir sportui, palyginti su pernai, didesnis 95 mln. eurų. Didžioji šios sumos dalis skirta pedagogų, dėstytojų ir mokslininkų algoms kelti. Iš viso 2020 metais pedagogų ir mokslo darbuotojų atlyginimo fondas siekia 1,16 mlrd. eurų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Premjerė: atnaujinti kontaktiniam ugdymui kitose mokyklose reikia laiko

confident-noyce

PSO: pasaulis šiemet koronaviruso dar neįveiks

confident-noyce

Pandemijos iššūkis augintiniams – kas laukia keturkojų šeimininkams vėl išėjus į darbus?

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau