10-metį skaičiuojantis orkestras „Aukštyn“ tęsia koncertų maratoną

Naujamiesčio kultūros centre-dailės galerijoje šurmuliavo gausus muzikantų būrys. Panevėžio rajono jungtinis vaikų ir jaunimo vario dūdų orkestras „Aukštyn“, tęsdamas per Kalėdas pradėtą renginių ciklą, skirtą savo veiklos 10-mečiui paminėti, ištikimiems klausytojams dovanojo neeilinį vakarą.

Kolektyvas surengė koncertą, kuriame savo meistriškumą demonstravo ne tik dabartiniai muzikantai, bet ir orkestre anksčiau groję, dabar ne tik po Lietuvą, bet ir už jos ribų išsibarstę buvę nariai. Koncerte „Generalinė repeticija“ dalyvavo daugiau nei 60 muzikantų, ir tai buvo savaitę trukusių repeticijų bei konsultacijų su Nyderlandų muzikos pedagogu ir dirigentu Piet Visser kulminacija.

Kaip „Tėvynei“ teigė Panevėžio rajono jungtinis varinių pučiamųjų instrumentų orkestro „Aukštyn“ vadovas Remigijus Vilys, šis koncertas buvo tarsi įžanga į pagrindinį orkestro koncertą, skirtą ne tik „Aukštyn“ dešimtmečiui, bet ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Planuojama, kad baigiamasis koncertas, kuris vainikuos bene metus truksiantį renginių ciklą, turėtų įvykti spalio mėnesį, taip pažymint ir Tarptautinę muzikos dieną. Į šventę kolektyvas pakvies draugus muzikantus, prisidėjusius prie orkestro brandos: Povilą Meškėlą, Liudą Mikalauską, Deividą Norvilą ir kt.

„Taip sutapo, kad šiuo metu su jaunaisiais (iki aštuoniolikos metų) orkestrantais ruošiamės gegužę vyksiančiam Europos čempionatui. Nenorėjome nuošalyje palikti senbuvių, todėl į šį bendrą koncertą kvietėme svečius iš Norvegijos, Švedijos, Anglijos, Vokietijos. Dalis mūsų buvusių orkestrantų groja Lietuvos kariuomenės orkestre, yra studijuojančių Muzikos akademijoje. Groti bendrame koncerte pakviesti ir jie. Deja, ne visi galėjo atvykti. Tikimės, kad mūsų branduolys susitiks baigiamajame koncerte“, – sako su buvusiais auklėtiniais ryšius palaikantis orkestro „Aukštyn“ įkūrėjas R. Vilys.

Anot dirigento, visus sukviesti į bendrą būrį, pabendrauti, parepetuoti ir pabandyti atgaivinti praeityje kartu grotus kūrinius – įdomi patirtis orkestro dešimtmečio proga. O patobulinti savo muzikinius įgūdžius bei pasisemti įkvėpimo Europoje pripažinto muzikos pedagogo ir dirigento P. Visser repeticijose – vertinga patirtis ne tik Panevėžio rajono jauniesiems muzikantams, bet ir orkestro „Aukštyn“ išaugintiems profesionalams. Ilgametis orkestro draugas savo patirtimi dalijosi Naujamiestyje, Šilagalyje, Perekšliuose, Molėtuose, Šeduvoje.

Dukart „Aukso paukšte“ apdovanoto orkestro vadovas R. Vilys sako, kad ilgametis bendradarbiavimas su garsiuoju Nyderlandų orkestrinės muzikos dirigentu ir konsultantu P. Visser neabejotinai prisidėjo prie to, kad kadaise nedidelis kaimo orkestrėlis išaugo iki Lietuvos nacionalinės vaikų ir jaunimo pučiamųjų instrumentų rinktinės lygio.

Prieš dešimt metų įkūrus šį orkestrą atsirado galimybė gabiems jauniesiems muzikantams dalyvauti pripažintų šalies ir užsienio dirigentų pamokose, perimti jų patirtį, savo sugebėjimus demonstruoti ne tik rajono ir šalies, bet ir prestižiniuose Europos pučiamųjų orkestrų konkursuose. Šio meno kolektyvo dalyvių amžius nuo 9 iki 35 metų, o kolektyvo meninį lygį įtakoja aktyvi koncertinė veikla, dalyvavimas įvairiuose konkursuose bei kultūriniuose projektuose. Orkestras koncertuoja žymiose koncertų salėse, kaip Rygos filharmonija, Latvijos muzikos akademija ir kt.

Orkestro vadovas R. Vilys yra Lietuvos kultūros tarybos narys, Lietuvos dainų šventės orkestrų dalies „Vario audra“ vyriausiasis meno vadovas, programų kūrėjas, Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato idėjos autorius ir vadovas. Jo veikla toli peržengia ne tik Panevėžio rajono, bet ir Lietuvos ribas – orkestro vadovas organizuoja ir vykdo seminarus bei tarptautinius projektus kartu su Prancūzijos, Kanados, Nyderlandų, Didžiosios Britanijos, Latvijos, Estijos kolegomis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Restorane „Vasaris“ savo dainomis panevėžiečius žavėjo Merūnas

confident-noyce

Koronaviruso akivaizdoje koncertuojantis G. Vagelis: jaučiamės tarsi minų lauke

confident-noyce

Ėriškiuose koncertuojant Žvaguliams, vyks kulinarinės varžybos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau