Pokalbiai apie savanorystę Kupiškio jaunimo darbo centre

Kupiškio jaunimo darbo centre lankytojai  bendravo  su aktyviais, kūrybingais jaunaisiais kupiškėnais Pauliumi Briedžiu ir Mariumi Skrupskiu. Svečiai papasakojo savo profesijos pasirinkimo istorijas, karjeros iššūkius  ir kokią naudą jiems davė savanoriška veikla.

P. Briedis pasakojo, kad kaip ir daugelis, po mokyklos tiksliai nežinojo ką nori gyvenime veikti, todėl nusprendė savanoriauti, išbandyti įvairias veiklas. Vėliau, jau baigęs studijas, grįžo į Kupiškį ir tęsė savanorišką veiklą jaunimo centre, o atsiradus laisvai darbo vietai gavo pasiūlymą dirbti kultūros programų vadovu. Be to, Paulius šiuo metu savanoriškai prisideda prie naujienų portalo kūrimo ir organizuoja veiklą laisvalaikio erdvėje „Šamano menų centras“.

M. Skrupskis šiuo metu – savarankiškai dirbantis menininkas, taip pat – žongliravimo ugnimi entuziastas ir mokytojas, vienintelio Lietuvoje ugnies žonglierių suvažiavimo iniciatorius ir organizatorius. Pritardamas kolegos pasakojimui tvirtino, kad savanorystė didele dalimi prisidėjo prie patinkančios veiklos atradimo ir tobulinimo. Klausytojams Marius papasakojo apie savo naudojamą metodą tikslui pasiekti: sugalvojus bet kokį didelį tikslą, eiti link jo mažais žingsneliais, nedideliais darbais ir po kurio laiko pamatysite, kad tikslas pasiektas  ir jis nebuvo labai sudėtingas kaip atrodė.

Prie svečių prisijungė  Algimantas Pakarklis, kuris didžiąją gyvenimo dalį praleido Jungtinėje Karalystėje ir atvykęs į Kupiškį  dažnai pastebi neigiamą požiūrį į neapmokamą veiklą.

Bedraamžiams jaunuolis patarė, kad ir pats  ieškodamas „laimės formulės“ išbandė savanorystę – nemokamą pagalbą kitam – ir dabar gali patvirtinti: laimė gyvenime priklauso nuo to, kiek jos suteikiame kitiems.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau